Naše stránky využívají magické a tajuplné soubory cookie. Procházením econea.cz potvrzujete, že víte, co to cookies jsou, jak je můžete odmítnout a jak zpracováváme osobní údaje všech hrdinů.  Rozumím

226 633 542 (Po - Pá: 9 - 17 h)

info@econea.cz    

Váš košík je prázdný, honem do něj něco přihoďte! :-)

Pokračovat v nákupu

Dózy na potraviny, misky na jídlo, látkové pytlíky na skladování potravin

Ach ty mikrotenové sáčky! Naučili jsme se je vytahovat za každé situace. Balíme do nich svačiny, další plýtváme při nákupu ovoce, zeleniny a pečiva. Ze zvyku? Z pohodlnosti? Jejich "užitečný" život je přitom tak krátký. Snadno se protrhnout a po vyhození se buď dlouhé roky a desetiletí válí na skládkách či v přírodě, plují v řekách a oceánech. Kromě toho, že znečišťují planetu, ohrožují také životy vodních tvorů. Rozpadají se na mikroplasty a potravním řetězcem nebo v pitné vodě se dostanou zpátky k nám, lidem. Dopad mikroplastů na lidské zdraví přitom zatím není jasný.

Ukažme společně jednorázovým sáčkům svá záda. Přivítejte do každodenního života nové, šetrnější zvyky. Svačinu i oběd si můžete balit do praktického boxu z recyklovaného plastu. Ovoce a zeleninu si v obchodě či na trzích ukládejte do vlastních biobavlněných sáčků, pečivo do plátěných pytlíků a i chléb či bageta si přijdou na své. Krůček po krůčku. Protože to jde a žádnou planetu B nemáme.