Naše stránky využívají magické a tajuplné soubory cookie. Procházením econea.cz potvrzujete, že víte, co to cookies jsou, jak je můžete odmítnout a jak zpracováváme osobní údaje všech hrdinů.  Rozumím

226 633 542 (Po - Pá: 8 - 17 h)

info@econea.cz    

Váš košík je prázdný, honem do něj něco přihoďte! :-)

Pokračovat v nákupu

Uchování potravin

Ach ty mikrotenové sáčky! Naučili jsme se je vytahovat za každé situace. Balíme do nich svačiny, další plýtváme při nákupu ovoce, zeleniny a pečiva. Ze zvyku? Z pohodlnosti? Jejich "užitečný" život je přitom tak krátký. Snadno se protrhnout a po vyhození se buď dlouhé roky a desetiletí válí na skládkách či v přírodě, plují v řekách a oceánech. Kromě toho, že znečišťují planetu, ohrožují také životy vodních tvorů. Rozpadají se na mikroplasty a potravním řetězcem nebo v pitné vodě se dostanou zpátky k nám, lidem. Dopad mikroplastů na lidské zdraví přitom zatím není jasný.

Ukažme společně jednorázovým sáčkům svá záda. Přivítejte do každodenního života nové, šetrnější zvyky. Svačinu i oběd si můžete balit do praktického boxu z recyklovaného plastu. Ovoce a zeleninu si v obchodě či na trzích ukládejte do vlastních biobavlněných sáčků, pečivo do plátěných pytlíků a i chléb či bageta si přijdou na své. Krůček po krůčku. Protože to jde a žádnou planetu B nemáme.

Látkové plenky a vložky Bamboolik Přírodní kosmetika Nobilis Tilia - Slunečné dny v harmonii s přírodou