Přírodní kosmetika do sprchy i vany a na mytí rukou

Věděli jste, že?

Původně se mycí prostředky vyráběly z přírodních surovin, přechod k syntetice zavinil nedostatek během válek. Mýdla čistě přírodní a do poslední bublinky biologicky odbouratelná tak v druhé polovině 20. století vystřídaly pěnivé pohromy - syntetické tenzidy.

Sprchování a mytí

Má velmi lehkou, tekutější texturu a okamžitě se vstřebává. Obsahuje více vody než emulze a zároveň menší koncentraci aktivních látek. Je vhodný pro citlivou pleť nebo při vrstvení kosmetiky.

Produkty v sypké formě bez jakékoli vodní složky. Jsou praktické na cestování i na doma. Před použitím je stačí rozmíchat ve vodě.

Konzistencí je lehčí než krém a hustší než fluid nebo sérum. Lehce se roztírá i vstřebává, neucpává póry a pokožku hezky hydratuje díky spojení oleje a vody.

Neparfémované produkty, které neobsahují žádnou látku přidanou jen kvůli vůni. Některé mohou mít jemné aroma, které jim přirozeně dodávají jiné použité suroviny ve složení.

Produkty s přidanou vonnou látkou. 99 % pokladů na Econea.cz obsahuje přírodní parfemaci, ostatní šetrnou syntetickou parfemaci s jasným původem aromatu. Informaci o vůni najdete u každého produktu.

Přírodní poklady s šetrným složením vhodným pro aknózní, citlivou, podrážděnou, vysušenou nebo jakkoli problematickou pokožku.

Certifikované organické produkty vyrobené podle zásad a přísných podmínek ekologického zemědělství, které hospodaří bez syntetických prostředků.

Čistě rostlinné produkty bez jakýchkoli živočišných složek a jejich derivátů.

Přírodní kosmetika do sprchy i vany a na mytí rukou

Věděli jste, že?

Původně se mycí prostředky vyráběly z přírodních surovin, přechod k syntetice zavinil nedostatek během válek. Mýdla čistě přírodní a do poslední bublinky biologicky odbouratelná tak v druhé polovině 20. století vystřídaly pěnivé pohromy - syntetické tenzidy.

Mydlíte se s nimi i několikrát denně. Berete si je do sprchy, do vany a používáte je na ty nejcitlivější partie. Víte ale vůbec, co jsou zač? Výrobci dnes často do sprchových gelů a mýdel přidávají různé syntetické tenzidy (povrchově aktivní látky). Ty nám ale mohou škodit hned na několika frontách. Tenzidy totiž ve své misi za světem bez mastnoty mohou kůži dlouhodobě vysušovat a s nečistotami mizí z pokožky také její přirozená vrstva mikroflóry. Ta má přitom nezastupitelnou roli pro naše celkové zdraví. Neviditelní, zato mocní tvorečkové v naší mikroflóře nás totiž chrání před plísněmi, kvasinkami a dalšími vnějšími záškodníky.

Kromě syntetických tenzidů najdeme ve složení běžných mycích přípravků často také zástup konzervantů, syntetických parfémů či barviv, které mohou působit dráždivě a dál škodit našemu zdraví.

Společně se syntetickými tenzidy pak pokračují ve své válečné výpravě i po vypuštění kanalizací do vodních toků, kde mohou výrazně škodit vodním tvorům i celému vodnímu ekosystému.

O tom, že jsou pěnivé sprchové gely spolu s šampony dávným přežitkem, píšeme do na blogu. Podívejte se, jak to s tou hygienou a pěněním vlastně je.

Na zoubek tenzidům jsme se podívali v tomto blogovém článku. Prolistujte a zjistíte, které jsou obzvlášť kruté k pokožce a na které se můžete spolehnout.

Vybírejte proto raději přípravky, které obsahují šetrné alternativy mycích tenzidů, přípravky s čistým přírodním složením, bez dráždivých parfemací a konzervantů. Celý zástup jich je srovnaný tady v této poličce:

ČÍST VÍCE

Vyfiltrovat:

262 produktů

Se středomořskými bylinkami

169 Kč
84,5 Kč / 100 ml 64,9 Kč / 100 ml
Skladem
Odesíláme do 5 dnů
Nedostupné
200 ml
1 l

Se sladkou a povzbuzující vůní

49 Kč
163,3 Kč / 100 ml 57,8 Kč / 100 ml
Skladem
Odesíláme do 5 dnů
Nedostupné
30 ml
500 ml
SLEVA 15 % s kódem
DOMACIKVALITA

Pro hravé koupání

Standardní cena 169 Kč
93,9 Kč / 100 g
Skladem
Odesíláme do 3 týdnů
Nedostupné
SLEVA 15 % s kódem
DOMACIKVALITA

Pro hravé podzimní koupání

Standardní cena 169 Kč
105,6 Kč / 100 g
Skladem
Odesíláme do 3 týdnů
Nedostupné
SLEVA 15 % s kódem
DOMACIKVALITA

Prohřeje vaši pokožku

Standardní cena 219 Kč
109,5 Kč / 100 g
Skladem 0 kusů
Odesíláme do 4 dnů
Nedostupné
SLEVA 15 % s kódem
DOMACIKVALITA

I pro děti od 3 měsíců

Standardní cena 212 Kč
26,5 Kč / 1 ks
Skladem
Odesíláme do 10 dnů
Nedostupné

Voní vanilkou, bez syntetických vůní

Standardní cena 159 Kč
79,5 Kč / 100 ml
Skladem
Odesíláme do 5 dnů
Nedostupné
SLEVA 15 % s kódem
DOMACIKVALITA

Bez palmového oleje

Standardní cena 55 Kč
55,0 Kč / 100 g
Skladem
Odesíláme do 4 dnů
Nedostupné
SLEVA 15 % s kódem
DOMACIKVALITA

S českým BIO jitrocelem

99 Kč
34,1 Kč / 100 ml 33,1 Kč / 100 ml 75,0 Kč / 100 ml 19800,0 Kč / 100 ml
Skladem
Odesíláme do 4 dnů
Nedostupné
290 ml
480 ml
100 ml
5 l
SLEVA 15 % s kódem
DOMACIKVALITA

Mýdlové ořechy a vůně od aromaterapeutky

119 Kč
39,7 Kč / 100 ml 33,8 Kč / 100 ml 69,0 Kč / 100 ml 25,8 Kč / 100 ml
Skladem
Odesíláme do 4 dnů
Nedostupné
300 ml
500 ml
100 ml
5 l

S glycerinem proti vysušení a vůní bergamotu

209 Kč
69,7 Kč / 100 ml 129,0 Kč / 100 ml 48,9 Kč / 100 ml
Skladem
Odesíláme do 4 dnů
Nedostupné
300 ml
100 ml (sprej)
1 l

Ideální pro děti

105 Kč
175,0 Kč / 100 g 90,0 Kč / 100 g
Skladem
Odesíláme do 4 dnů
Nedostupné
60 g
300 g
SLEVA 15 % s kódem
DOMACIKVALITA

Bez sulfátů, myje extrakt z mýdlových ořechů

69 Kč
62,7 Kč / 100 ml 39,7 Kč / 100 ml 33,8 Kč / 100 ml 69,0 Kč / 100 ml 25,8 Kč / 100 ml
Skladem 2 kusy
Odesíláme do 4 dnů
Nedostupné
110 ml
300 ml
500 ml
100 ml
5 l

Pro vaše ruce, obličej i celé tělo

179 Kč
59,7 Kč / 100 ml 28,6 Kč / 100 ml 34,9 Kč / 100 ml
Skladem
Odesíláme do 4 dnů
Nedostupné
300 ml
10 l
1 l

S levandulí, heřmánkem a bílým cypřišem

Standardní cena 299 Kč
99,7 Kč / 100 ml
Skladem
Odesíláme do 4 dnů
Nedostupné
SLEVA 15 % s kódem
DOMACIKVALITA

S pH 5,5 a jemným peelingovým účinkem

119 Kč
39,7 Kč / 100 ml 33,8 Kč / 100 ml 69,0 Kč / 100 ml 25,8 Kč / 100 ml
Skladem
Odesíláme do 4 dnů
Nedostupné
300 ml
500 ml
100 ml
5 l
SLEVA 15 % s kódem
DOMACIKVALITA

Vhodná při nachlazení

Standardní cena 169 Kč
105,6 Kč / 100 g
Skladem
Odesíláme do 3 týdnů
Nedostupné

Bez vůní a barviv pro velmi citlivou pokožku

Standardní cena 109 Kč
109,0 Kč / 100 g
Skladem
Odesíláme do 5 dnů
Nedostupné

I pro nejcitlivější a alergickou pokožku

349 Kč
34,9 Kč / 100 ml 28,6 Kč / 100 ml 59,7 Kč / 100 ml
Skladem
Odesíláme do 4 dnů
Nedostupné
1 l
10 l
300 ml

Ideální pro děti

105 Kč
175,0 Kč / 100 g 90,0 Kč / 100 g
Skladem
Odesíláme do 4 dnů
Nedostupné
60 g
300 g

Pro vaše ruce, obličej i celé tělo

379 Kč
37,9 Kč / 100 ml 32,1 Kč / 100 ml 63,0 Kč / 100 ml
Skladem
Odesíláme do 4 dnů
Nedostupné
1 l
10 l
300 ml
SLEVA 15 % s kódem
DOMACIKVALITA

S českým BIO jitrocelem

99 Kč
34,1 Kč / 100 ml 33,1 Kč / 100 ml 75,0 Kč / 100 ml 19800,0 Kč / 100 ml
Skladem
Odesíláme do 4 dnů
Nedostupné
290 ml
480 ml
100 ml
5 l

Do koupele, peelingu i na zahradu

199 Kč
19,9 Kč / 100 g 17,6 Kč / 100 g
Skladem 3 kusy
Odesíláme do 3 týdnů
Nedostupné
dóza 1 kg
pytel 2,5 kg

Pro vaše ruce, obličej i celé tělo

379 Kč
63,0 Kč / 100 ml 37,9 Kč / 100 ml
Skladem
Odesíláme do 4 dnů
Nedostupné
1 l
300 ml

Se sladkou květinovou vůní

Standardní cena 159 Kč
35,3 Kč / 100 ml
Skladem
Odesíláme do 3 týdnů
Nedostupné
SLEVA 15 % s kódem
DOMACIKVALITA

S českým BIO jitrocelem

99 Kč
34,1 Kč / 100 ml 33,1 Kč / 100 ml 75,0 Kč / 100 ml 19800,0 Kč / 100 ml
Skladem
Odesíláme do 4 dnů
Nedostupné
290 ml
480 ml
100 ml
5 l

Pro vaše ruce, obličej i celé tělo

179 Kč
59,7 Kč / 100 ml 34,9 Kč / 100 ml 28,6 Kč / 100 ml
Skladem 1 kus
Odesíláme do 4 dnů
Nedostupné
300 ml
1 l
10 l

S měsíčkem, pro citlivou pokožku

109 Kč
54,5 Kč / 100 ml 27,9 Kč / 100 ml
Skladem
Odesíláme do 4 dnů
Nedostupné
200 ml
1 l

S jemnou květinovou vůní

Standardní cena 159 Kč
159,0 Kč / 100 ml
Skladem
Odesíláme do 4 dnů
Nedostupné
SLEVA 15 % s kódem
DOMACIKVALITA

S českým BIO jitrocelem

99 Kč
34,1 Kč / 100 ml 33,1 Kč / 100 ml 19800,0 Kč / 100 ml
Skladem
Odesíláme do 4 dnů
Nedostupné
290 ml
480 ml
5 l

Můj proklepnutý košík (0)

Zatím se v košíku nic nenachází.

Vyberte zemi a měnu

Nelétáme ještě do celého světa jako čínské cvičky, ale doručujeme do Čech a na Slovensko.

Pokračovat
Už jen krůček k eko srdcovkám

Pro ukládání a zobrazení oblíbených zelenáčů se prosím přihlaste nebo registrujte.