Naše stránky využívají magické a tajuplné soubory cookie. Procházením econea.cz potvrzujete, že víte, co to cookies jsou, jak je můžete odmítnout a jak zpracováváme osobní údaje všech hrdinů.  Rozumím

226 633 542 (Po - Pá: 9 - 17 h)

info@econea.cz    

Váš košík je prázdný, honem do něj něco přihoďte! :-)

Pokračovat v nákupu

Ekologické praní a sušení prádla

Látky ropného původu, chlór, fenoly, sulfáty, parabeny, triclosan nebo syntetické parfémy. To vše najdete v běžných pracích prostředcích. Spousta cizích názvů, ve kterých se málokdo z nás vyzná. Jsou účinné a levné - ale mohou mít nežádoucí vliv na nás i na přírodu.

Své oblečení v nich sice dobře vypereme, ale zbytky těchto látek mohou v našich oděvech zůstat. Oblékneme se a po malých dávkách je dlouhodobě absorbujeme kůží i dechem. Mohou způsobovat alergické reakce, vyrážky či ekzémy.

Skrze odpady se tyto látky dostávají do povrchových i spodních vod. Mohou mít negativní vliv na vodní organismy a na přírodu vůbec. A dostanou se i zase zpět k nám. Vodovodním kohoutkem nebo třeba ve formě ryby na talíři.

Ale jde to i jinak.

Moderní ekologické prací prostředky - prášky, gely či avivážní přípravky - jsou založené na bázi přírodních minerálních látek a rostlinných složek. Jsou šetrné k vašemu zdraví a v přírodě kompletně odbouratelné. Vaše prádlo vyperou stejně dobře, díky éterickým olejům krásně voní a jsou cenově dostupné. Vyzkoušejte je.

Chceme přispět k etickému a zodpovědnému nakupování. Žádné z produktů, které prodáváme (drogerie, kosmetika nebo třeba osvěžovače), nebyly testované na zvířatech. Mnohé značky mají přímo certifikaci od Vegan Society a Cruelty-Free.

Rádi byste se dozvěděli o problematice ekologického praní víc? Mrkněte na našeho průvodce praním na blogu!

Jak vybrat nejlepší prací prášek, který si poradí s odolnými skvrnami, aniž by zatížil zdraví a planetu? Srovnání pracích prášků a spoustu tipů najdete v tomto článku.

Věděli jste, že prací sílu prostředkům propůjčují látky zvané tenzidy? A že některé druhy mohou být obzvlášť kruté k vaší pokožce? Na zoubek se jim můžete mrknout v tomto článku.

Batolí se vám doma malé dítko? Pak okoukněte i tento článek s tipy na šetrné prací prostředky pro miminka.

Jak přeprat alergie na prací prášek radíme tady. V článku kromě jiného najdete tipy na ozkoušené hypoalergenní prací prášky. 

Jak na výrobu domácí aviváže a máchadla? Dá se provonět a změkčit prádlo i bez nich? Nakoukněte na náš blog.

Proč v našich produktech budete jen marně hledat živočišné složky se pak můžete dočíst ve čtyřdílném blogovém seriálu.