Naše stránky využívají magické a tajuplné soubory cookie. Procházením econea.cz potvrzujete, že víte, co to cookies jsou, jak je můžete odmítnout a jak zpracováváme osobní údaje všech hrdinů.  Rozumím

226 633 542 (Po - Pá: 9 - 17 h)

info@econea.cz    

Váš košík je prázdný, honem do něj něco přihoďte! :-)

Pokračovat v nákupu

Dámská a partnerská intimita, intimní hygiena a menstruační pomůcky

Menstruace. Přichází sice jen na pár dní v měsíci, ale za to pravidelně a po většinu ženského života. Díky moderním intimním pomůckám se ženy už ve své dny nemusí výrazně omezovat. Konvenční menstruační pomůcky, jako jsou klasické vložky a tampony, ale obsahují především syntetické a polosyntetické materiály, bavlnu pěstovanou za hojné účasti pesticidů a bělenou chlórem a k tomu také umělé absorbenty a samozřejmě parfémy, které maskují nežádoucí zápach. Všechny tyto složky ale mohou na ženu a její zdraví působit velmi negativně. O zdraví přírody ani nemluvě.

Ženské sliznice jsou díky svému tenkému povrchu daleko citlivější a dokáží absorbovat větší množství chemických látek než pokožka našeho těla. K tomu si přičtěte skutečnost, že jedna žena za svůj život použije průměrně 11 tisíc tampónů nebo vložek, vyprodukuje tedy pořádný kopec nerozložitelného odpadu. Podtrženo, sečtěno. Pokud si chcete chránit své zdraví a prožívat menstruaci šetrně také k životnímu prostředí, volte raději alternativy. Výběr je široký, dívejte.

Jestli se chcete dozvědět více o intimní hygieně a o tom, co vám běžní výrobci neřeknou, mrkněte sem.

Pokud preferujete vložky, krůčkem k udržitelnosti jsou ty z přírodních materiálů jako je biobavlna nebo nebělená dřevitá celulóza. Skvělou zero waste volbou jsou pak pratelné látkové vložky. Jste zvyklá na tampony? I pro ně existuje šetrná varianta z biobavlny. Pokud jste připravená jít ještě o krůček dále a toužíte minimalizovat svůj odpad, vyzkoušejte menstruační kalíšek. Vyrábí se ze zdravotně nezávadných materiálů a vydrží vám dlouhé roky. V našem sortimentu najdete několik různých variant, tvrdostí i velikostí. A pratelné menstruační kalhotky znáte? Nás i tisíce spokojených zákaznic uchvátily ty od české značky Snuggs, najdete je tady.

Pokud si kalhotky Snuggs chcete proklepnout do posledního švu, zalistujte tímto článkem na blogu. Nakousává tabu kolem menstruace a dozvíte se, v jakých všech situacích vás menstruační kalhotky Snuggs podrží.

Osobní zkušenost napoví nejvíc! Prolistujte recenzemi a hodnocením zákaznic a udělejte si o menstruačních kalhotkách Snuggs přesnější obrázek.

Kromě toho se v tomto virtuálním regálu sešly také šetrné mycí přípravky a ubrousky pro intimní hygienu i lubrikační gely a kondomy.

Letním intimnostem v bio provedení jsme věnovali tento blogový článek. Najdete v něm mimo jiné zásadní informace o lubrikantech a jejich alternativách, nápovědy na výběr správného kondomu i užitečné tipy na mlsky s afrodiziakálním účinkem.