Průvodce nejkrásnějšími Vánoci vašeho života. Pojďte je zažít | Econea.cz
9 komentářů Přečtete za: 4 min

Průvodce nejkrásnějšími Vánoci vašeho života. Pojďte je zažít

Až letos zavoní smrkové jehličky a zacinká Ježíšek, svlékněte se donaha a naordinujte si hladovku. Je doba bezobalová, bezodpadová, zero-wastová… Tak proč do ní neskočit po hlavě?

No dobře. Děláme si trochu srandu. 🙂 Nemusíte se hned zřeknout všech potěšení. Ale něco na tom je, ne? Zažít Vánoce jako kdysi. Bez zbytečností, konzumu, front. V klidu, míru, radosti a blízkosti.

Jak to ale udělat? Jak se připravit na Štědrý večer bez honěk? Čím konečně opravdově rozzářit oči svých blízkých a neubližovat přitom sobě ani Zemi? Málokdo ví, jak prožít skutečně výjimečné Vánoce. Lépe, než velí konzumní společnost. Beze spěchu a šílenství dnešní doby.

Dárek pro jiskřivé Vánoce. Úplně zdarma

dárekProto jsme se letos v Econea, e-shopu s ekologickými produkty, rozhodli vykouzlit všem hledajícím klid v duši E-BOOKEM ZDARMA. Průvodcem nejkrásnějšími Vánoci vašeho života, bez zbytečného odpadu stresu a front, který nemá v Česku obdoby.

Vezme vás za ruku a řekne TUDY. Ukáže vám, jak si zařídit Vánoce, kde dárky neznamenají stres ani pohromu pro naši planetu, kde méně je více, kde pohoda je důležitější než dokonalost.

Ale pozor! Může správně fungovat jen, pokud opravdu hledáte cestu ven z předvánočního šrumce. Jen potom je trvalý, praktický, hluboký. Jen potom umí skutečně čarovat, otevřít srdce a ponořit člověka do vlastního nitra. Vrátit ho do klidu, spokojenosti, zdraví a radosti. Jen potom umí opravdu měnit Vánoce a celý svět. Je pro všechny, kdo najdou odvahu udělat letošní svátky zelenější. S lehkostí a vlastním tempem, nebojte.

Otázka tedy zní: Troufnete si na něj? Jestli jo, vstupte. Tady je:

e-book

Jukněte dovnitř. Jsou tam poklady

Tvoření Průvodce pro nás bylo vzrušujícím dobrodružstvím plným objevů. V něčem nás změnilo, překvapilo, posunulo. A teď může změnit i vás. Uvnitř se vám bude moc líbit. Koukejte:

Stáhnout celého vánočního Průvodce

A co všechno vás v Průvodci už netrpělivě čeká?

Vy sami. 🙂 Není totiž nic horšího než nechtěný dárek. A tak jsme se vás ptali, jak prožíváte Vánoce a co vás na nich trápí. Co byste si přáli změnit. V Průvodci proto najdete i kus vás samotných. Je návodem ke změně všeho, co chcete mít o Vánocích jinak.

Postupně spolu projdeme 5 oblastí. Posvítíme si na zbytečné plýtvání, nenápadné spouštěče stresu, dárkové hlavolamy i skryté sabotážníky vašeho zdraví. Mrkejte:

1. Jídlo: Vánoční hody bez obžerství a plastových vylomenin

Do tvoření Vánoc bez odpadu vlítnete tou největší radostí – jídlem:

 • VánoceVyhlásíte konec přeplněným odpaďákům s ověřenými tipy na nákupy bez obalů a zbytečného plýtvání. Přímo od nás z Econea, lidí z masa a kostí. 🙂
 • Vánoční trhy i obč(ž)erstvovny proběhnete bez ztráty plastové kytičky (tedy odpadku). S krásnými zero waste pomocníky, a navíc stylově. (Urputní spoluobíhači vám je budou závidět.)
 • Doma si vyrobíte pár vánočních vychytávek na stromeček i štědrovečerní stůl. (Návštěvám s nimi vypálíte zrak.)
 • A uvaříte si originální štědrovečerní večeři bez krutostí. Ulovíte recept na nekapra ovesného. Tady je malá ochutnávka…

Recept na veganskou štědrovečerní večeři a domácí rostlinné mléko

Stáhnout celého vánočního Průvodce

2. Dárky: Jak naděluje uvědomělý Ježíšek?

V téhle kapitole si zásadně zjednodušíte bezcílné bloudění obchody a obelstíte mozkomor každých Vánoc – dárky! Několika originálními tipy na zero waste protějšky těch nudných, každoročních. Co vás čeká?

dárky

 • Přestanete ze sebe dělat plejtváky obecné a ujasníte si, koho a proč chcete letos vůbec obdarovat.
 • Inspirujete se 7 tipy na originální dárky, za které vám blízcí zulíbají ruce. Od ultimátních zero waste darů, přes doma vyrobené krasavce, po klasičtější dárky s hravým eko twistem.
  Třeba takoví Britové si propočítali, že každé Vánoce zmačkají do koše až 83 kilometrů čtverečních balicího papíru! 1 V přepočtu na obyvatele na tom budeme dost podobně i u nás.
 • Objevíte jedno speciální překvápko od nás pro vás. Při vybírání dárků vám zásadně usnadní život. (Tohle v Econea ještě nebylo!)
 • Rozmazlíte se minimalistickými tipy na péči o sebe bez odpadů. Zdravě, ohleduplně a s láskou k přírodě. Zasloužíte si to!
 • A naučíte se, jak dárky vyfešákovat bez plasťáků, celofánů a dalších ropných neřádů. Ovládnete třeba tradiční japonskou metodou furošiki, mrkejte!

Stáhnout celého vánočního Průvodce

3. Vánoční úklid? Jedině bez chemie!

Své paláce si letos vypulírujete čistě a přírodo-voňavě. Bez dotěrné společnosti nemilých triclosanů, optických zjasňovačů či syntetických konzervantů, tak běžných v klasické drogerii.

 • Domácím parketem protančíte s lehkostí moderních eko pomůcek.     I z dýně či kokosu jdou vyrobit bezkonkurenční úklidoví parťáci.
 • Nasajete moudrost s dávno zapomenutými, ale stále účinnými recepty na debordelizéry svých babiček. Věděli jste, že svatá trojice – ocet, soda a citron – dokáže vše? Jeden nedočkavec nám proklouzl až sem, koukejte:

Chci vidět všechny domácí dešpinizéry

4. Vánoční pohoda: Hoďte se do zeleného klidu

Ve čtyřce se zbavíte stresu a objevíte ztracené kouzlo Vánoc. Tentokrát ale jinak – šetrněji a s dobrým pocitem:

vánoční dekorace

 • Objevíte 2 tipy od naší Lucky a Marti na zdravější a krásnější atmošku – ve formě neobvyklých svíček a voňavých éteráků.
 • Vyrobíte si jednu unikátní svíčkovou krasavici podle Bey Johnson, zkušené dlouholeté bezodpadové guru a zakladatelky hnutí zero waste.
 • A konečně – dozvíte se, jak vybrat to správné koště. Teda… stromeček samozřejmě!
Se stromečky je to totiž zapeklité. Představte si, že ročně se v Evropě vyprodukuje kolem 75 milionů vánočních stromečků. 60% z nich je přitom nejoblíbenější odrůda, jedle kavkazská (Nordmann). Jen málokdo ale ví, že semínka těchto rozpustilých jehelníků pochází z Gruzie a že sběrači při jejich dobývání vysoko v horách riskují své životy a dostávají za to mizerné mzdy.2

Jak vybrat stromeček s průzračnou karmou se dozvíte v Průvodci. 🙂

5. Vánoce skončily. Jak po nich správně zamést všechny stopy?

Všechno to jednoduše vyhodíme jako loni? Ani náhodou! V téhle kapitole:

 • vánoční stromeček v květináčiOhleduplně zamáváte nechtěnému dárku, adeptovi k věčnému odpočinku na dně šuplíku. S naditým seznamem míst, kam ho poslat nebo zanést.
 • Zbavíte se opelíchaného stromečku, a to s lehkostí sněhové vločky! Dostanete tipy, kam ho vyhodit s čistým svědomím.
 • Darujete nakřečkované a uvadající zásoby jídla nebo je pomocí vychytaného taháku zkompostujete.

Návod jak kompostovat pro nováčky

Stáhnout všechny taháky

Spusťme zelenou vánoční lavinu

ilustrace stromuZero waste Vánoce bez hromady plastů a odpadků zkrátka nejsou jen pro poblázněné askety. Jednodušší, hlubší a spokojenější Vánoce může zažít každý. Už letos.

Vyrazte proto na tuhle pankáčskou misi spolu s námi, jestli chcete. Za úplně jinými Vánoci. Proti proudu. Proti stresu, konzumu a dnešní šílené době.

V Průvodci najdete recept ke zdraví, pohodě a čistému svědomí. Je pro všechny, kteří se nebojí dělat věci jinak a lépe. Kteří chtějí strávit Vánoce v míru se svými blízkými, planetou a v souladu se svým srdcem.

Proměňme už letos Vánoce v Čechách. Má smysl se o to alespoň pokusit. 😉

Ve virtuální realitě krotitelka písmenek a tanečnice s klávesnicí. V reálném životě sběračka inspirace, co nemůže žít bez jógy, hor a lesa. V Econea se stává zelenou guru. Vymýšlí a píše inspirativní obsah proti nudě.

9 komentářů

 1. S U P E R S T R Á N K A !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Doslova Božííííííííííííííííííííííííííí !!!!!!!!!!!!
  DÍKY!!!!!

  1. Jé, to je úžasná zpráva, Evo. My moc děkujeme!!! Ani nevíte, jak moc nás těší, že se E-book líbí. 🙂 Krásné Vánoce!

 2. Moc děkuji za další super článek! Budu šířit dál! Hezké a pokojné Vánoce Vám všem přeji! Martina 🙂

Diskuse

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Share209
Tweet
Share