Naše stránky využívají magické a tajuplné soubory cookie. Procházením econea.cz potvrzujete, že víte, co to cookies jsou, jak je můžete odmítnout a jak zpracováváme osobní údaje všech hrdinů.  Rozumím

226 633 542 (Po - Pá: 8 - 17 h)

info@econea.cz    

Váš košík je prázdný, honem do něj něco přihoďte! :-)

Pokračovat v nákupu

Skleněné lahve

Ze skla chutná voda i jiné nápoje nejlépe. Proč? Protože sklo nijak nemění chuť nápoje. Neuvolňuje žádné zdraví škodlivé látky, je hygienické a ekologické. Skleněná láhev rovná se zdravá láhev, která nezamořuje naše životní prostředí.

Skleněné lahve na vodu jsou skvělou alternativou pro jednorázové PET lahve. Ty my vidíme ve svém okolí děsně neradi. Nejen, že PETky vytváří hromadu odpadu, ale ještě k vám doputují s 1000x většími emisemi CO2 nežli voda kohoutková. A to škodí i všem ostatním na Zemi.

Jde to ale i ekologicky

Na rozdíl od PETek vám ekologická skleněná láhev na pití může ušetřit až tisíce korun ročně. Kohoutková voda je totiž o 99 % levnější nežli voda balená a na chuti ani kvalitě to nepoznáte. V Čechách máme to štěstí, že kohoutková voda je výborná a dostane se snadno až k nám domů. Nemusíte pro pitnou vodu nikam jezdit. Prodej balené vody v obchodech je přece úzce spojen s produkcí PET lahví a ty stejně skončí na skládkách a v oceánech. Pamatujte, že nemáme žádnou planetu B.

Čím jsou výjimečné skleněné lahve na vodu?

Skleněné lahve tedy značně odlehčují našemu životnímu prostředí. Sklo do vašich nápojů neuvolňuje žádné toxiny, nepřejímá barvy ani pachy a nemění chuť či barvu tekutin. Vaše nápoje zůstanou přesně takové, jaké si je připravíte. Navíc skleněné lahve rozhodně nejsou jednorázové. Snadno se myjí a na rozdíl od těch plastových se nepoškrábou.

Budou se vám jednoduše vymývat s kartáčem na lahve a ekoologickými čistícími prostředky.

Většina skleněných lahví, které najdete v našem e-shopu jsou vyrobené z borosilikátového skla. To je známé především díky své nízké váze, bytelnosti a odolnosti na vysoké teploty i většinu pádů. Ani toto sklo není zcela nerozbitné, ale díky zdravotní nezávadnosti a vysoké odolnosti považujeme většinu lahví (se šroubovacími víčky) za vhodné také pro děti.

Zajímá vás o skle a jeho zajímavostech víc? Připravili jsme pro vás komplexní článek na blogu, který vám možná rozšíří skleněné obzory.

Skleněné lahve pro sportovce, studenty i cestovatele

S lahví u sebe budete snadněji dodržovat pitný režim. Ačkoliv jsou skleněné, můžete je vzít kamkoliv s sebou. Hodí se pro sportovní i cestovní nadšence. Pokud máte chuť na sirup, ovocné smoothie, kávu nebo čaj, skleněné láhve vás vždycky pochopí a budou při vás. Žádný zápach ani chuť nezůstane, všechno se vymyje a vaše příští dávka vody bude opět křišťálově čistá. Pro ještě čistší a přirozenější chuť vody můžete využít také filtrační uhlí v podobě binchotanové tyčinky. Jednoduše ji necháte ve své skleněné láhvi s vodou a tyčinka se o vše postará. Sníží množství chlóru a navíc ji doplní o potřebné minerály.

Rozlitý džus v tašce? Už nikdy víc

Skleněné lahve spolu s víčkem dokonale těsní a nepropustí ani kapku. Vaše ostatní věci v batohu do školy, na trénink nebo tašce do práce jsou tak v naprostém bezpečí. Ochranné igelitové pytlíky můžou zůstat doma, stačí láhev s uzávěrem, který funguje.

Díky jedinečným minimalistickým designům sluší skleněné lahve komukoliv. Vybrat si můžete z řady typů i barev, aby padla přesně k vaší povaze i outfitu. Máte rádi zakulacené tvary a severský design? Pak sáhněte po jedinečných ReTapkách ve 3 různých velikostech.

ReTapku si můžete uzpůsobit každému outfitu pomocí barevného víčka nebo ochranného obalu. Milovníci ergonomie určitě nepřehlédnou ručně foukané lahve od Equa, doplněné o nerezové víčko a různé barevné kombinace. A pro opravdové minimalisty tu máme jednoduché přesto krásné lahve od Made Sustained. Na výběr je ze spousty možností, tak teď už jen udělat krok správným směrem.

Vánoce trochu jinak

I letos jsme pro vás ručně vybrali všechny udržitelné dárky na jednu hromádku. Držte si biokulichy, je jich přes 800! :-)

Také jsme se rozhodli podpořit děti z Nadačního Fondu Klokánek. Přidejte se k nám a kupte dětem praktické dárky zde.

Jukni na video! :-)
Daruj dárkové poukazy do e-shopu econea.cz

Zažehněte zelené sny tam, kde ještě nejsou

Vánoce jsou nejkouzelnější, když jste dítětem. Bohužel, ne každé má tu možnost prožít je, jak se patří. I proto jsme se letos v Econea rozhodli podpořit děti z Fondu ohrožených dětí Klokánek. Zorganizovali jsme veřejnou sbírku na pečlivě vybrané produkty každodenní potřeby. K ohroženým dětem se tak dostanou přírodní ekologické věci, na které většinou nedosáhnou. A kdo ví, třeba zažehneme nějaké další zelené sny i na místech, kde byste to nejméně čekali.

Přidejte se k nám a věnujte finanční prostředky, za které si vámi vybrané dárky Klokánek pořídí.

Zobrazit všechny dárky pro děti