Naše stránky využívají magické a tajuplné soubory cookie. Procházením econea.cz potvrzujete, že víte, co to cookies jsou, jak je můžete odmítnout a jak zpracováváme osobní údaje všech hrdinů.  Rozumím

226 633 542 (Po - Pá: 9 - 17 h)

info@econea.cz    

Váš košík je prázdný, honem do něj něco přihoďte! :-)

Pokračovat v nákupu

Přírodní kosmetika do sprchy i vany a na mytí rukou

Mydlíte se s nimi i několikrát denně. Berete si je do sprchy, do vany a používáte je na ty nejcitlivější partie. Víte ale vůbec, co jsou zač? Výrobci dnes často do sprchových gelů a mýdel přidávají různé syntetické tenzidy (povrchově aktivní látky). Ty nám ale mohou škodit hned na několika frontách. Tenzidy totiž ve své misi za světem bez mastnoty mohou kůži dlouhodobě vysušovat a s nečistotami mizí z pokožky také její přirozená vrstva mikroflóry. Ta má přitom nezastupitelnou roli pro naše celkové zdraví. Neviditelní, zato mocní tvorečkové v naší mikroflóře nás totiž chrání před plísněmi, kvasinkami a dalšími vnějšími záškodníky.

Kromě syntetických tenzidů najdeme ve složení běžných mycích přípravků často také zástup konzervantů, syntetických parfémů či barviv, které mohou působit dráždivě a dál škodit našemu zdraví.

Společně se syntetickými tenzidy pak pokračují ve své válečné výpravě i po vypuštění kanalizací do vodních toků, kde mohou výrazně škodit vodním tvorům i celému vodnímu ekosystému. 

O tom, že jsou pěnivé sprchové gely spolu s šampony dávným přežitkem, píšeme do na blogu. Podívejte se, jak to s tou hygienou a pěněním vlastně je.

Na zoubek tenzidům jsme se podívali v tomto blogovém článku. Prolistujte a zjistíte, které jsou obzvlášť kruté k pokožce a na které se můžete spolehnout.

Vybírejte proto raději přípravky, které obsahují šetrné alternativy mycích tenzidů, přípravky s čistým přírodním složením, bez dráždivých parfemací a konzervantů. Celý zástup jich je srovnaný tady v této poličce: