Naše stránky využívají magické a tajuplné soubory cookie. Procházením econea.cz potvrzujete, že víte, co to cookies jsou, jak je můžete odmítnout a jak zpracováváme osobní údaje všech hrdinů.  Rozumím

226 633 542 (Po - Pá: 9 - 17 h)

info@econea.cz    

Váš košík je prázdný, honem do něj něco přihoďte! :-)

Pokračovat v nákupu

Moltex - dětské jednorázové eko pleny

Německá firma Moltex byla historicky první značkou na světě, která představila ekologické plenky a to již v roce 1961. Přes 60 let zkušeností je tak staví do role předního producenta dětských jednorázových ekologických plenek. Plenky jsou mezi rodiči i dětmi oblíbené především pro svou spolehlivost, vynikající funkčnost srovnatelnou s běžnými plenkami a obsah vysokého procenta biodegradabilních složek.
 
Materiál používaný k výrobě běžných jednorázových plen je často bělený chlórem, což v nich zanechává malé, ale neopominutelné množství toxického dioxinu. Celulóza v plenách Moltex je bělena kyslíkem a jeho sloučeninami (peroxidem a ozonem). Běžné jednorázové pleny také velmi často obsahují složky umělé hmoty, jako například polypropylen ve fóliích nebo polyakrylát ke zvýšení absorpční schopnosti.
 
Fungl nová a vymazlená řada plenek Moltex Pure & Nature je vyrobená bez použití rizikových složek, s použitím celulózy ze dřeva z šetrně obhospodařovaných lesů a čisté, obnovitelné energie. Vnitřní vrstva plenek, která se dotýká dětského zadečku, je nově zcela z přírodních materiálů. Díky extra porci bavlny jsou děti v ještě větším pohodlí a měkoučku. A inovativní je také recyklovatelný obal plenek z cukrové třtiny. Konkrétně můžete vybírat z plenek pro novorozence, plenky mini pro dítka o hmotnosti 3 - 6 kg, plenky midi pro děti o hmotnosti 4 - 9 kg, dále plenky maxi pro škvrňata s váhou 7 - 18 kg a také plenky pro juniory s váhou 11 - 25 kg.
 

Rádi byste se dozvěděli o problematice ekologických dětských plenek víc? Připravili jsme pro vás článek na blogu o rizikách běžných plenek a důvodech, proč volit ty ekologické.

Fungl novou a vyšperkovanou řadu plenek Moltex Pure & Nature jsme ostřížím okem prozkoumali v tomto blogovém článku. Zalistujte a mrkněte, čím udrží zadeček vašeho miminka jako v bavlnce.

Snadné tipy na šetrné přebalování špuntů shrnujeme tady.