Naše stránky využívají magické a tajuplné soubory cookie. Procházením econea.cz potvrzujete, že víte, co to cookies jsou, jak je můžete odmítnout a jak zpracováváme osobní údaje všech hrdinů.  Rozumím
Nic vám to neříká?

My to chápeme! Batman taky jednou tahal kačera

7 tipů pro vaše první krůčky

Nechte si na e-mail zaslat pečlivě vybrané tipy na to nejlepší
z našeho sortimentu. Za tyto klenoty dáme obě ruce do ohně!

Toto je chvíle vaší slávy

K 7 tipům získáte navíc 2x do měsíce eko inspiraci e-mailem přimo od Martina, spoluzakladatele Econea.
Odesláním tohoto formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Můžete se kdykoli odhlásit.

Ne děkuji, nebudu si hrát na hrdinu.

226 633 542 (letní provoz Po - Pá: 10 - 16 h)

info@econea.cz    

Váš košík je prázdný, honem do něj něco přihoďte! :-)

Pokračovat v nákupu

Moltex

Německá firma Moltex byla historicky první značkou na světě, která představila ekologické plenky, a to již v roce 1961. Bezmála 60 let zkušeností je tak postavilo do role předního producenta dětských jednorázových ekologických plenek. Plenky jsou mezi rodiči i dětmi oblíbené především pro svou spolehlivost, vynikající funkčnost srovnatelnou s běžnými plenkami a obsahem vysokého procenta biodegradabilních složek (konkrétně 40 - 45 %).

Materiál používaný k výrobě běžných jednorázových plen je často bělený chlórem, což v nich zanechává malé, ale neopominutelné množství toxického dioxinu. Celulóza v plenách Moltex je bělena kyslíkem a jeho sloučeninami (peroxidem a ozonem).

Veškeré dřevo, ze kterého je vyrobena celulóza, pochází z šetrně obhospodařovaných lesů. Běžné jednorázové pleny pak velmi často obsahují složky umělé hmoty, jako například polypropylen ve foliích nebo polyakrylát ke zvýšení absorpční schopnosti.

V našem sortimentu najdete kompletní řadu ekoplenek, konkrétně jsou to plenky pro novorozence, plenky mini pro děti o hmotnosti 3 - 6 kg, plenky midi pro děti o hmotnosti 4 - 9 kg, dále plenky maxi pro děti o hmotnosti 7 - 18 kg a také plenky junior pro děti o hmotnosti 11-25 kg.

Rádi byste se dozvěděli o problematice ekologických dětských plenek víc? Připravili jsme pro vás článek na blogu o rizikách běžných plenek a důvodech, proč volit ty ekologické.