Naše stránky využívají magické a tajuplné soubory cookie. Procházením econea.cz potvrzujete, že víte, co to cookies jsou, jak je můžete odmítnout a jak zpracováváme osobní údaje všech hrdinů.  Rozumím

226 633 542 (Po - Pá: 9 - 17 h)

info@econea.cz    

Váš košík je prázdný, honem do něj něco přihoďte! :-)

Pokračovat v nákupu

Ekologické a přírodní menstruační vložky

Věděli jste, že průměrná žena spotřebuje za svůj život 12 tisíc vložek a tampónů? Pokud se jedná o ty klasické, výsledná hromada nerozložitelného odpadu je hrozivá. Běžné verze těchto intimních pomůcek totiž zpravidla tvoří umělé materiály. Kromě toho, že zatěžují přírodu, neplechu mohou páchat také na těle. Plasty ve vložkách totiž brání přirozené cirkulaci vzduchu, vzniká tak nadměrné teplo a vlhko, tedy ideální prostředí pro množení zákeřných bakterií. Někteří výrobci do vložek přidávají také syntetické parfemace, absorpční pudry i umělá barviva. Ty mohou citlivé intimní oblasti také škodit. K tomu všemu si přidejte za pomocí hojné dávky pesticidů pěstovanou bavlnu, bělenou chlórem. Pokud se vám orosilo čelo a vlasy na hlavě povstaly hrůzou, nebojte. I pro vložky naštěstí existují šetrné alternativy a my je tu pro vás máme.


Vybírat můžete z vložek pro různě intenzivní menstruaci, s křidélky i bezslipové a najdete zde i vložky pro čerstvé maminky po porodu. Vyráběné jsou buď ze 100% biobavlny, která je pěstovaná bez hnojiv, pesticidů, herbicidů či GMO, nebo z jiných přírodních materiálů jako je dřevitá celulóza a kukuřičný škrob (bez GMO, samozřejmě). Vložky nejsou bělené chlórem, v přírodě se rozloží jako nic a neohrožují ani zdraví ženy.