Naše stránky využívají magické a tajuplné soubory cookie. Procházením econea.cz potvrzujete, že víte, co to cookies jsou, jak je můžete odmítnout a jak zpracováváme osobní údaje všech hrdinů.  Rozumím

226 633 542 (Po - Pá: 9 - 17 h)

info@econea.cz    

Váš košík je prázdný, honem do něj něco přihoďte! :-)

Pokračovat v nákupu

Menstruační látkové vložky

Většinou jsou celé vyrobené z bavlny, bambusu nebo froté. A ano, jsou sice maličko objemnější než běžné vložky, mají ale oproti nim několik výhod. Látkovky totiž neobsahují žádný plast, jsou příjemně měkoučké, prodyšné, přizpůsobí se tělu a zamezují přemnožení bakterií, které způsobují mykózy a záněty. Pokud jsou vyrobeny z BIO bavlny nebělené chlórem, jsou tou nejlepší zdravou a ekologickou alternativou ke klasickým vložkám. Ušetříte s nimi navíc hromadu jednorázového odpadu a ačkoli pořizovací náklady se zdají vyšší, ve výsledku vám váš bankovní účet poděkuje. Používáte je totiž do opotřebování a vydrží vám tak klidně i čtyři roky.

Z BIO bambusu a certifikované BIO bavlny je vyrábí česká značka LadyPad. Základem vložky je vnější část s patentky, kterými ji připevníte a pak už jen vkládáte vnitřní vložku. Ta má nepropustnou vrstvu, proto neproteče a zároveň dobře saje. Slipové látkové vložky, které mohou sloužit jako pojistka ke kalíšku nebo na záčátku či na konci menstruace, pak vyrábí značka Gaia Pads ze 100% biobavlny s GOTS certifikací.