Naše stránky využívají magické a tajuplné soubory cookie. Procházením econea.cz potvrzujete, že víte, co to cookies jsou, jak je můžete odmítnout a jak zpracováváme osobní údaje všech hrdinů.  Rozumím

226 633 542 (Po - Pá: 9 - 17 h)

info@econea.cz    

Váš košík je prázdný, honem do něj něco přihoďte! :-)

Pokračovat v nákupu

Úspora energií

K udržitelnému životnímu stylu neodmyslitelně patří ŠETRNOST. Nejen že brání plýtvání zdroji naší matičky Země, ušetří i vaši peněženku. Sesbírali jsme pro vás všechny možné vychytávky, které vám i vaší rodině v šetrnosti pomohou.

Průtok životadárné vody umí usměrnit a provzdušnit úžasné perlátory. Na komfortu při mytí rukou nebo sprchování pocitově nic nepoznáte, přesto s jedním takovým perlátorem může rodina ušetřit ročně až 10 000 litrů vody a až 1600 kaček. Až 60% úsporu vody i energie na její ohřev pak zajistí také speciální sprchové hlavice. A moc šikovná věcička je také tento sprchový šetřič, se kterým průměrná rodina ročně ušetří až 3 300 Kč. O několik desítek tisíc litrů vody ročně vám pak sníží spotřebu tenhle chytrý WC stop. Reguluje totiž množství vody na spláchnutí a zabraňuje protékání toalety.

A co teplo? Úspornější kotel nebo lepší izolace budovy by sice pomohly, ale zároveň by pořádně provětraly vaši peněženku. Pokud hledáte finty za pár stovek, které vám ušetří tisíce, jste tu také správně. Co takhle termoizolační nátěr podlahy? Odráží teplo zpátky do místnosti, u zdí umí zvýšit izolační schopnosti až o 50 % a tepelné ztráty skrz stěny a strop s ním klesnou až o 25 %. To vůbec není špatné, co říkáte? Účinnost vytápění vašich plechových radiátorů nebo přímotopů pak umí o poznání zvýšit šikovné termíky. 

Pokud se o úsporách v domácnosti toužíte dozvědět víc, na našem blogu jsme pro vás přichystali třídílný seriál o úspoře energií. Dozvíte se, jak zamezit plýtvání vody, elektřiny a tepla. Zalistujte a nechte se inspirovat.

Bezradně se ztrácíte mezi různými druhy perlátorů a úsporných hlavic? Která je ta pravá pro vaši domácnost? Nebojte, sepsali jsme pro vás jednoduché návody. Ten pravý perlátor si můžete vybrat tady a s volbou úsporné hlavice a šetřiče na sprchu vám poradíme tu.