Naše stránky využívají magické a tajuplné soubory cookie. Procházením econea.cz potvrzujete, že víte, co to cookies jsou, jak je můžete odmítnout a jak zpracováváme osobní údaje všech hrdinů.  Rozumím

226 633 542 (Po - Pá: 8 - 17 h)

info@econea.cz    

Váš košík je prázdný, honem do něj něco přihoďte! :-)

Pokračovat v nákupu

Plastové lahve na pití

I plastové lahve na vodu mohou být zdravé. Lahve na pití vyrobené z bezpečných materiálů jako je tritan, polypropylen nebo polyethylonový kopolymer jsou zdravotně nezávadné.

Ve většině případů jsou velmi odolné vůči pádům, což ocení především rodiče malých dětí, ale také sportovci a studenti. Díky své lehkosti, kterou bezpečné plasty poskytují, o láhvi téměř nebudete vědět, speciálně pak o láhvi Ohyo, která je ještě navíc skládací. Vaše děti budou tuhle vychytávku zbožňovat, a vy také. Když je prázdná, složíte ji a vejde se vám klidně do kapsy. Nikdy tak nebude zabírat místo nebo překážet, když je prázdná. A zbyde tak místo třeba na houby, ekologickou nákupní tašku nebo plné pytlíky na ovoce a zeleninu.

Každá z našich plastových lahví je něčím originální

Originalitu a styl v kombinaci s šetrností k životnímu prostředí, to my máme rádi. A každá z lahví, kterou v Econee nabízíme, je něčím výjimečná. Ovocné šťávy přesně podle chuti a plné opravdových živin a vitamínů si namícháte se skvělými lahvemi Zing Anything. Jednoduše, přirozeně, rychle a s radostí. Rozhodně se nebojte popustit uzdu vaší kreativitě při vytváření nových příchutí z čerstvého ovoce, zeleniny i bylinek. Na umělé a sladké limonády už si ani nevzpomenete. Láhve jsou navíc na výběr se šroubovacím víčkem nebo také s brčkem - pro sportovní příležitosti jako dělané.

Láhve Black+Blum vás zaujmou na první pohled, protože se podivíte, co to v té láhvi je. Ale děsit se nemusíte, opravdu to tam patří! Aktivní uhlí binchotan je tradiční japonský prostředek pro přirozenou a zdravou filtraci vody. Snižuje tak množství chlóru a jiných chemikálií a voda zkrátka chutná skvěle!

Proč dát přednost bezpečnému plastu před jednorázovou PET lahví?

Ekologická plastová láhev na pití samozřejmě není pouze jednorázová jako běžné PETky. PET lahve jsou ale všude kolem nás, často končí na skládkách a v našich oceánech, kam mohou doputovat. Jejich rozklad však není vůbec jednoduchý, trvá až tisíce let. Možná se na skládkách zahrabou, aby nebyly vidět, ale co když začne pršet? Deště mohou způsobit eroze a PET lahve si tak smutně plují do oceánů, kde už plasty v některých oblastech tvoří značné procento mořské hladiny. Což má dopad také na vymírání některých mořských živočichů a na náš potravinový řetězec.

Na pitnou vodu bychom neměli dát dopustit, je to dar života. A nám v domácnostech teče přímo z vodovodu, to je přímo skvělé! Je to ale dar, který je často opomínán a vyměňován za vodu balenou, která je sice 1000x dražší, ale není o nic chutnější než ta kohoutková. Balená voda se navíc ke spotřebiteli dostane s 1000x většími emisemi CO2, které zamořují naše životní prostředí a podporují klimatické změny. Investice do vlastní láhve tedy ušetří vám peníze a naší planetě ovzduší. To přece stojí za malou životní změnu. Vždyť každodenní drobná zlepšení vedou k velkým výsledkům.

Vánoce trochu jinak

I letos jsme pro vás ručně vybrali všechny udržitelné dárky na jednu hromádku. Držte si biokulichy, je jich přes 800! :-)

Také jsme se rozhodli podpořit děti z Nadačního Fondu Klokánek. Přidejte se k nám a kupte dětem praktické dárky zde.

Jukni na video! :-)
Daruj dárkové poukazy do e-shopu econea.cz Zlevněte přepravu s produkty ze speciální kategorie

Zažehněte zelené sny tam, kde ještě nejsou

Vánoce jsou nejkouzelnější, když jste dítětem. Bohužel, ne každé má tu možnost prožít je, jak se patří. I proto jsme se letos v Econea rozhodli podpořit děti z Fondu ohrožených dětí Klokánek. Zorganizovali jsme veřejnou sbírku na pečlivě vybrané produkty každodenní potřeby. K ohroženým dětem se tak dostanou přírodní ekologické věci, na které většinou nedosáhnou. A kdo ví, třeba zažehneme nějaké další zelené sny i na místech, kde byste to nejméně čekali.

Přidejte se k nám a věnujte finanční prostředky, za které si vámi vybrané dárky Klokánek pořídí.

Zobrazit všechny dárky pro děti