Naše stránky využívají magické a tajuplné soubory cookie. Procházením econea.cz potvrzujete, že víte, co to cookies jsou, jak je můžete odmítnout a jak zpracováváme osobní údaje všech hrdinů.  Rozumím

226 633 542 (Po - Pá: 9 - 17 h)

info@econea.cz    

Váš košík je prázdný, honem do něj něco přihoďte! :-)

Pokračovat v nákupu

PATCH - přírodní, hypoalergenní a udržitelné náplasti s polštářkem

Příběh dnes již renomované australské značky PATCH se začal psát teprve nedávno, v roce 2017. James Dutton a jeho synek Charlie se spolu vypravili na hřiště a jak už to u dětí bývá, Charlie si z nevinné hry odnesl i pár šrámů. Nic, co by nevyřešila jedna náplast z lékarničky a mělo být po problému. Charlieho pokožka ale na náplast reagovala otokem a vyrážkou a proces hojení ještě zpomalila a zkomplikovala. James si udělal malý průzkum a s překvapením zjistil, že kožní reakci na syntetické látky použité při výrobě náplastí (především u lepidla) má téměř čtvrtina populace. Vzhledem k tomu, že na trhu neexistovala šetrná alternativa, rozhodl se vyvinout ekologickou a hypoalergenní náplast sám. 

Výsledkem jeho snažení je udržitelně vyrobená, rozložitelná a 100% prodyšná náplast bez živočišných složek, latexu, parabenů a dalších syntetických sloučenin, které mohou způsobovat alergické reakce a dráždit kůži.

Základní surovinou je organické bambusové vlákno, zpracovávané mimořádně šetrnými metodami. Bambus roste přímo raketovou rychlostí, mnohem rychleji než jiné druhy dřevin. Ve srovnání s bavlnou má výrazně menší nároky na spotřebu vody, produkuje značné množství kyslíku do ovzduší a k jeho úspěšnému pěstování není třeba užívat pesticidy ani herbicidy. Použité lepidlo (Pressure Sensitive Adhesive) vyvinuté na bázi minerálů je také hypoalergenní a nezanechává stopy na kůži. 

PATCH náplasti prošly důkladným testováním, které prokázalo, že se velmi dobře snesou i s velmi citlivou pokožkou. Nejlepším dokladem Jamesova úspěchu je vítězství v kategorii Consumer Choice na Expo West Nexty Awards 2020.