Naše stránky využívají magické a tajuplné soubory cookie. Procházením econea.cz potvrzujete, že víte, co to cookies jsou, jak je můžete odmítnout a jak zpracováváme osobní údaje všech hrdinů.  Rozumím

226 633 542 (Po - Pá: 9 - 17 h)

info@econea.cz    

Váš košík je prázdný, honem do něj něco přihoďte! :-)

Pokračovat v nákupu

Nerez.to Kelímek Rainbow s logem Econea (600 ml)Na pivo, vodu i čaj

Tato varianta kelímku Nerez.to je bohužel dlouhodobě nedostupná. Čekáme na zprávy od dodavatele. 

Při výrobě tohoto kelímku nepřišel k újmě ani jeden jednorožec a nevyplýtvalo se ani smítko vílího prachu. Duhový kelímek ze 100% recyklovatelné nerezové oceli je lehký, hezky padne do ruky a přitahuje lichotky, neb jej zdobí gravírované Econea srdce a odlesky v barvě duhy. Kelímek s doživotní zárukou je antibakteriální a zdravotně nezávadný. Studený drink udrží o špetku déle chladný, ten teplý v něm stydne pomaleji. Na rozdíl od plasťáků při přípitku krásně cinkne, nepřitěžuje planetě náloží zbytečného odpadu. A jak z něj vše chutná! No, koštněte sami.

Česká značka Nerez.to neuznává koncept "kup a vyhoď". Nerezovým kelímkem, který vydrží věky a je prakticky donekonečna recyklovatelný, vrací lidem úctu nejen k věcem, ale také k přírodě. Kulturu pití z plastu touží nahradit udržitelným připíjením ocelovými číšemi. Jen v Česku se totiž ročně prodá na 40 milionů plastových kelímků. V Nerez.to plánují tuto statistiku citelně narušit. A kromě jednorázového odpadu s jejich kelímky ubývá i zklamaných chuťových pohárků. Nápoj z jejich designovek totiž neztrácí svou chuť. Oblíbené drinky tak s nimi mohou venku popíjet i labužníci a fajnšmekři.

 • Zdravotně nezávadný
 • Snadná údržba
 • Neovlivňuje chuť nápoje
 • Na pivo, nealko, studené i teplé
 • Nahradí stovky jednorázových produktů
 • Český design

Nedostupné Vyzkoušejte hlídacího psa

169

 • Všechny naše produkty důkladně vybíráme
 • Možnost vrácení zboží do 30 dnů
 • Zásilky balíme s láskou a ekologicky
Pro vás se rozkrajují - Pavel, Martin a celý tým :-)
 • Opakované použití
 • Zdravotní nezávadnost
 • Úspora vody
 • Úspora elektřiny
 • Rozložitelnost v přírodě
 • Úspora tepla
 • Šetrná výroba a materiály
 • Recyklace
 • Fair trade
 • Šetrná doprava
Zjistěte více najetím myší
Detailní popis
Nerez.to Kelímek Rainbow s logem Econea (600 ml) Na pivo, vodu i čaj

Tato varianta kelímku Nerez.to je bohužel dlouhodobě nedostupná. Čekáme na zprávy od dodavatele. 

Při výrobě tohoto kelímku nepřišel k újmě ani jeden jednorožec a nevyplýtvalo se ani smítko vílýho prachu. Duhový kelímek ze 100% recyklovatelné nerezové oceli je lehký, hezky padne do ruky a přitahuje lichotky, neb jej zdobí gravírované Econea srdce a odlesky v barvě duhy. Kelímek s doživotní zárukou je antibakteriální a zdravotně nezávadný. Studený drink udrží o špetku déle chladný, ten teplý v něm stydne pomaleji. Na rozdíl od plasťáků při přípitku krásně cinkne, nepřitěžuje planetě náloží zbytečného odpadu. A jak z něj vše chutná! No, koštněte sami. :)

P.S. Pokud cítíte, že by vám to víc slušelo s decentnějším kelímkem, omrkněte tenhle v designu čistého nerezu. :) I do něj se vejde 600 ml, je o trochu nižší a širší, přitom naprostý fešák!

Tip: Kelímek je "potištěný" lazerově, můžete ho tak bez obav ošplouchnout i v myčce. 

Proč si už taky připíjíme s Nerez.to?

 • Kvalitou nešetří. Jen výběr materiálu zabral tvůrcům několik měsíců. Ocel vyhrála pro své antibakteriální vlastnosti, bezkonkurenční trvanlivost a prakticky nekonečnou obnovitelnost.
 • Přežije vás. I nás. Kelímek je tak bytelný, že se na něj v Nerez.to nebáli dát celoživotní záruku!
 • Dělá parádu. Pokud nemáte rádi lichotky, tenhle kelímek není pro vás. Na koncertě, festivalu, v parku v trávě, s kamarády u piva, na procházce městem. Kam ho vezmete, tam udělá parádu.
 • Řeší ekologický problém. V oceánech plují odpadkové ostrovy a mikroplasty už vědci našli i v lidské placentě. Opravdu není čas ztrácet čas a jednorázové plasty jsou přežitek. Kelímek na věčné časy, 100% recyklovatelný, ušetří naší planetě haldy zbytečných odpadků.
 • Je to fajnšmekr. Všem žíznivcům dopřává plnou chuť nápoje. Pivo, víno i nealko z těhle kelímků chutná přesně tak, jak má.
 • Nedělá díru v peněžence. Kelímky vyrábí šetrně, přitom s takovou cenovkou, aby si je mohl dovolit úplně každý. Člověku navíc stačí na celý život jeden jediný pohárek.
 • Ujíždí na minimalismu. A svou závislost šíří dál mezi lidi. V Nerez.to tak pomáhají společnost odklonit od neustálého spotřebovávání a bezhlavého nakupování nových věcí.

Jeden kelímek na věčné časy


Říkáte si, co takový kelímek zmůže? V Nerez.to věří, že každý nevyhozený kelímek se počítá. A že jich jen v našich luzích produkujeme strašidelné množství. Dva drinky s kámoškou v parku. Pár piv s partou na zahrádce. Další kelímek na limču pro prcka. Ono se to nasčítá. České statistiky mluví o 40 milionech prodaných plastových kelímků. Každý rok. S Nerez.to vám stačí jeden. Ostatně, jednorázovému nádobí z plastu stejně odzvonilo a nařízení Evropské unie od poloviny roku 2021 dává stopku příborům, talířům, brčkům a dalším jednorázovým plastovým výrobkům. Hurá! 

Pití z něj chutná!

Není nad chuť čerstvě načepované vody. A co teprve půllitr oroseného piva! S Nerez.to kelímkem si plnou chuť vašeho drinku vychutnáte i venku v trávě nebo na procházce. Kelímky mají antibakteriální charakter, nejsou náchylné k tvorbě plísní či jiných nepěkností a pití si v nich drží svou původní chuť. S ucucáváním z plastových kelímků se chuťový zážitek nedá srovnat. Uvidíte sami!

Óda na ocel

Ocel se tradičně vyrábí recyklací ocelového šrotu nebo ze surového železa s přísadou ocelového šrotu. Recyklací přitom materiál neztrácí nic ze svých původních vlastností. Ocel je tak prakticky donekonečna recyklovatelná. Jde navíc o hygienický materiál, právě pro její antibakteriální vlastnosti si ji oblíbili i v gastronomii. Kelímku z chirurgické oceli nehrozí okousání ani škrábance, ve kterých by se mohly usazovat nečistoty. Materiál samozřejmě splňuje evropské normy na čistotu a získal certifikát FOOD-GRADE (SGS).

Výroba z recyklátu

Výběrem perfektního materiálu to v Nerez.to nekončí. Záleží jim také na tom, jak výrobce s ocelí pracuje, zda používá recyklát a zajišťuje férové pracovní podmínky. Všechny boxíky si odškrtli u menší rodinné fabriky v Číně, která pro část své výroby používá ocel z recyklovaného šrotu, ke svým zaměstnancům se chová eticky a týmu Nerez.to umožňuje namátkové kontroly provozu. Výrobce získal německou certifikaci kvality FOOD-GRADE a podléhá kažodroční inspekci německého institutu kvality a ISO norem TUV. K dovozu kelímků využívají v Nerez.to uhlíkově méně zatíženou železniční a také lodní dopravu. Postupem času by se v Nerez.to ale chtěli přesunou blíže k domovu a výrobu ukotvit v Evropě.

Musí být produkty vyrobené v Asii vždycky jen ekologické zlo?

V ideálním světě by se všude prodávaly pouze produkty lokální výroby a z lokálních surovin. K takovému ideálu je ale daleko a trh a ekonomika nějak fungují. V tom všem nikdy není nic jen černobílé. My za své poslání považujeme hledat a nabízet alternativy, které něco skutečně zlepšují, jsou v něčem udržitelnější a ekologičtější. Stejnou mentalitu mají i v Nerez.to.

Jak se říká, důvěřuj, ale prověřuj. Je proto důležité vědět a zkoumat, jak konkrétní asijská továrna funguje. Jestli nabízí svým pracovníkům férové podmínky, jestli dbá na ekologické faktory, nebo zda zaručuje vysokou kvalitu. Pokud tomu tak je, považujeme i produkty z Asie za schůdné. Obzvláště proto, že si koupíte jeden produkt, který pak nahradí stovky, ne-li tisíce jednorázových. Bilance uhlíkové nebo obecně ekologické stopy je pak podle nás jasně pozitivní.

Český design, potisk UV laserem a 3D optikou

Velikost i design má na svědomí zakladatel značky Honza. Zrealizovat jeho představy tak, aby značka zůstala věrná šetrnosti, nebylo vůbec jednoduché. Ekologická varianta postisku kelímků nemá velkou trvanlivost a drahé a nešetrné metody pro Nerez.to nepřicházely v úvahu. Po dlouhém pátrání tak objevili speciální techniku s UV laserem a 3D optikou, která zvládne i zaoblené tvary. Díky tomu můžete na svém kelímku hrdě nosit motto "Každodenního hrdiny" i srdíčko Econea.

Barevné odlesky duhového kelímku pak vznikají pomocí tzv. galvanického pokovování. Do oceli se pustí elektrický proud a ponoří se do speciálního roztoku. Díky následné elektrolýze se změní struktura povrchu, nerez se zpevní a nová vrstva hází krásné duhové odlesky. 

"Aha moment" přišel u piva

Při letní procházce pražskou Stromovkou hledal Honza osvěžení ve zlatavém moku. Celý zážitek, včetně chuti piva, ale zmařil recyklovatelný, ale okousaný a poškrábaný plastový kelímek. Honza tedy začal hledat alternativy a modelovat vizi ekologického trvanlivého kelímku, ze kterého pivo chutná přesně tak, jak má. Z intenzivního několikaměsíčního testování materiálů vyšla vítězně nerezová ocel. Dnes tak můžete i vy brojit proti zbytečným jednorázovým kelímkům dokonalou a prakticky nesmrtelnou číší Nerez.to.

Jsou na to dva, pevně však věří, že #STACIJEDEN

Honza s Míšou, zakladatelé mladičké české značky Nerez.to, se už nemohli nečinně dívat na odpadkové koše přetékající plastovými kelímky. Dost už měli podivné chuti i pobryndaných trik po každém přiťuknutí měkkými plasťáky. Ostatně, copak se dá připíjet bez pořádného cinknutí? Nesmyslnému konceptu i plýtvání proto vymysleli geniální alternativu.

Bytelným nerezovým kelímkům dali do vínku především věrnost. Na dlouhé roky totiž stačí člověku jeden jediný. Voda, pivo, víno i limča z nich chutná skvěle a za krásným designem nerezové číše se budou hlavy otáčet! V Nerez.to přitom nechtějí jen zalepit díru na trhu. Jde jim především o zalátování díry ekologické, kterou my lidé hloubíme v naší přírodě neuváženým spotřebováváním. Jejich nerezové kelímky jsou tak krůčkem k minimalismu a k lepšímu souladu s naším životním prostředím.

“Nejde jen o podporu ekologie, ale i o přidanou hodnotu pro zákazníka. Nerez kelímek je sexy, antibakteriální a nápoje z něj chutnají mnohem lépe nežli z plastu.” 

 • Jan Prach, spoluzakladatel značky Nerez.to

Po letech v korporátu se Honza, spoluzakladatel Nerez.to, ocitl na dně svých psychických sil. Pochopil, že ve svém životě musí nabrat jiný směr. Absolvoval výcvik v psychoterapii, stal se terapeutem a mentorem. Jak už to tak bývá, když člověk stočí pozornost do svého nitra, objevil i Honza hluboké propojení s přírodou. Jeho nový projekt, poháněný touhou ulevit planetě, tak na sebe nenechal dlouho čekat. 

"Jeden malý krůček může rozběhnout celý maraton a každý může inspirovat někoho dalšího."

 • Míša Dvořáková, spoluzakladatelka značky Nerez.to

Kopilotku dělá projektu Nerez.to Míša. Odchovala už několik udržitelných projektů a její marketingové zkušenosti ze startupů pohání celou značku kupředu. Jejím rybníčkem jsou nápady, spolupráce, fotky, sítě a komunikace. Míša razí heslo, že Nerez.to by pro všechny měla být hlavně radost a zábava. A my si myslíme, že se jim to náramně daří. 


Skladové číslo: NRZ001, pozice: L-2-1-A

Parametry
Objem: 600 ml
Rozměry: 16 x 8,5 cm
Materiál: Legovaná nerezová ocel třídy 304 (chirurgická). Poměr chromu a niklu 18/8.
Certifikáty: FOOD-GRADE Certifikát (SGS) splňující EU požadavky na čistotu materiálu (ocel) z: SEP 10, 2019
Země původu: Vyrobeno v Asii
Co s ním, až doslouží: Recyklujte v kontejneru na kov
Značka