Naše stránky využívají magické a tajuplné soubory cookie. Procházením econea.cz potvrzujete, že víte, co to cookies jsou, jak je můžete odmítnout a jak zpracováváme osobní údaje všech hrdinů.  Rozumím

226 633 542 (Po - Pá: 9 - 17 h)

info@econea.cz    

Váš košík je prázdný, honem do něj něco přihoďte! :-)

Pokračovat v nákupu

Nerez.to Kelímek Nerez "Každodenní hrdina" (600 ml)

Tenhle kelímek se nedrží při zdi. Jeho posláním je totiž dělat svět lepším, než byl včera. Vyrobený je proto ze 100% recyklovatelné nerezové oceli a na rozdíl od přelétavých jednorázových plastů je člověku věrný dlouhé roky. Ač je z kovu, nepronese se, hezky padne do ruky a přitahuje lichotky. Uvnitř má rysku s vyznačeným půllitrem a nad ní dostatek prostoru pro bohatou pěnu. :) Zvenčí ho zdobí gravírované Econea srdce a váš podpis: Každodenní hrdina. Kelímek s doživotní zárukou je antibakteriální a zdravotně nezávadný. Studený drink udrží o špetku déle chladný, ten teplý v něm stydne pomaleji. Oproti plasťákům při přípitku krásně cinkne, nepřitěžuje planetě náloží zbytečného odpadu a jak z něj vše chutná! No, koštněte sami. 

Česká značka Nerez.to neuznává koncept "kup a vyhoď". Nerezovým kelímkem, který vydrží věky a je prakticky donekonečna recyklovatelný, vrací lidem úctu nejen k věcem, ale také k přírodě. Kulturu pití z plastu touží nahradit udržitelným připíjením ocelovými číšemi. Jen v Česku se totiž ročně prodá na 40 milionů plastových kelímků. V Nerez.to plánují tuto statistiku citelně narušit. A kromě jednorázového odpadu s jejich kelímky ubývá i zklamaných chuťových pohárků. Nápoj z jejich designovek totiž neztrácí svou chuť. Oblíbené drinky tak s nimi mohou venku popíjet i labužníci a fajnšmekři.

 • Český design
 • Nahradí stovky jednorázových produktů
 • Na pivo, nealko, studené i teplé
 • Neovlivňuje chuť nápoje
 • Snadná údržba
 • Zdravotně nezávadný

Nedostupné Vyzkoušejte hlídacího psa

149

 • Všechny naše produkty důkladně vybíráme
 • Možnost vrácení zboží do 30 dnů
 • Zásilky balíme s láskou a ekologicky
Pro vás se rozkrajují - Pavel, Martin a celý tým :-)
 • Opakované použití
 • Zdravotní nezávadnost
 • Úspora vody
 • Úspora elektřiny
 • Rozložitelnost v přírodě
 • Úspora tepla
 • Šetrná výroba a materiály
 • Recyklace
 • Fair trade
 • Šetrná doprava
Zjistěte více najetím myší
Detailní popis
Nerez.to Kelímek Nerez "Každodenní hrdina" (600 ml)

Tenhle kelímek se nedrží při zdi. Jeho posláním je totiž dělat svět lepším, než byl včera. Vyrobený je proto ze 100% recyklovatelné nerezové oceli a na rozdíl od přelétavých jednorázových plastů je člověku věrný dlouhé roky. Ač je z kovu, nepronese se, hezky padne do ruky a přitahuje lichotky. Uvnitř má rysku s vyznačeným půllitrem a nad ní dostatek prostoru pro bohatou pěnu. :) Zvenčí ho zdobí gravírované Econea srdce a váš podpis: Každodenní hrdina. Kelímek s doživotní zárukou je antibakteriální a zdravotně nezávadný. Studený drink udrží o špetku déle chladný, ten teplý v něm stydne pomaleji. Oproti plasťákům při přípitku krásně cinkne, nepřitěžuje planetě náloží zbytečného odpadu a jak z něj vše chutná! No, koštněte sami.

P.S. Pokud se nebojíte barev a tušíte, že jste v minulém životě byli jednorožcem, očíhněte tenhle duhový kelímek. :) I do něj se vejde 600 ml, je přitom o trochu vyšší a hubenější.

Tip: Kelímek je "potištěný" lazerově, můžete ho tak bez obav ošplouchnout i v myčce.

Proč si už taky připíjíme s Nerez.to?

 • Kvalitou nešetří. Jen výběr materiálu zabral tvůrcům několik měsíců. Ocel vyhrála pro své antibakteriální vlastnosti, bezkonkurenční trvanlivost a prakticky nekonečnou obnovitelnost.
 • Přežije vás. I nás. Kelímek je tak bytelný, že se na něj v Nerez.to nebáli dát celoživotní záruku!
 • Dělá parádu. Pokud nemáte rádi lichotky, tenhle kelímek není pro vás. Na koncertě, festivalu, v parku v trávě, s kamarády u piva, na procházce městem. Kam ho vezmete, tam udělá parádu.
 • Řeší ekologický problém. V oceánech plují odpadkové ostrovy a mikroplasty už vědci našli i v lidské placentě. Opravdu není čas ztrácet čas a jednorázové plasty jsou přežitek. Kelímek na věčné časy, 100% recyklovatelný, ušetří naší planetě haldy zbytečných odpadků.
 • Je to fajnšmekr. Všem žíznivcům dopřává plnou chuť nápoje. Pivo, víno i nealko z těhle kelímků chutná přesně tak, jak má.
 • Nedělá díru v peněžence. Kelímky vyrábí šetrně, přitom s takovou cenovkou, aby si je mohl dovolit úplně každý. Člověku navíc stačí na celý život jeden jediný pohárek.
 • Ujíždí na minimalismu. A svou závislost šíří dál mezi lidi. V Nerez.to tak pomáhají společnost odklonit od neustálého spotřebovávání a bezhlavého nakupování nových věcí.

Jeden kelímek na věčné časy


Říkáte si, co takový kelímek zmůže? V Nerez.to věří, že každý nevyhozený kelímek se počítá. A že jich jen v našich luzích produkujeme strašidelné množství. Dva drinky s kámoškou v parku. Pár piv s partou na zahrádce. Další kelímek na limču pro prcka. Ono se to nasčítá. České statistiky mluví o 40 milionech prodaných plastových kelímků. Každý rok. S Nerez.to vám stačí jeden. Ostatně, jednorázovému nádobí z plastu stejně odzvonilo a nařízení Evropské unie od poloviny roku 2021 dává stopku příborům, talířům, brčkům a dalším jednorázovým plastovým výrobkům. Hurá! 

Pití z něj chutná!

Není nad chuť čerstvě načepované vody. A co teprve půllitr oroseného piva! S Nerez.to kelímkem si plnou chuť vašeho drinku vychutnáte i venku v trávě nebo na procházce. Kelímky mají antibakteriální charakter, nejsou náchylné k tvorbě plísní či jiných nepěkností a pití si v nich drží svou původní chuť. S ucucáváním z plastových kelímků se chuťový zážitek nedá srovnat. Uvidíte sami!

Óda na ocel

Ocel se tradičně vyrábí recyklací ocelového šrotu nebo ze surového železa s přísadou ocelového šrotu. Recyklací přitom materiál neztrácí nic ze svých původních vlastností. Ocel je tak prakticky donekonečna recyklovatelná. Jde navíc o hygienický materiál, právě pro její antibakteriální vlastnosti si ji oblíbili i v gastronomii. Kelímku z chirurgické oceli nehrozí okousání ani škrábance, ve kterých by se mohly usazovat nečistoty. Materiál samozřejmě splňuje evropské normy na čistotu a získal certifikát FOOD-GRADE (SGS).

Výroba z recyklátu

Výběrem perfektního materiálu to v Nerez.to nekončí. Záleží jim také na tom, jak výrobce s ocelí pracuje, zda používá recyklát a zajišťuje férové pracovní podmínky. Všechny boxíky si odškrtli u menší rodinné fabriky v Číně, která pro část své výroby používá ocel z recyklovaného šrotu, ke svým zaměstnancům se chová eticky a týmu Nerez.to umožňuje namátkové kontroly provozu. Výrobce získal německou certifikaci kvality FOOD-GRADE a podléhá kažodroční inspekci německého institutu kvality a ISO norem TUV. K dovozu kelímků využívají v Nerez.to uhlíkově méně zatíženou železniční a také lodní dopravu. Postupem času by se v Nerez.to ale chtěli přesunou blíže k domovu a výrobu ukotvit v Evropě.

Musí být produkty vyrobené v Asii vždycky jen ekologické zlo?

V ideálním světě by se všude prodávaly pouze produkty lokální výroby a z lokálních surovin. K takovému ideálu je ale daleko a trh a ekonomika nějak fungují. V tom všem nikdy není nic jen černobílé. My za své poslání považujeme hledat a nabízet alternativy, které něco skutečně zlepšují, jsou v něčem udržitelnější a ekologičtější. Stejnou mentalitu mají i v Nerez.to.

Jak se říká, důvěřuj, ale prověřuj. Je proto důležité vědět a zkoumat, jak konkrétní asijská továrna funguje. Jestli nabízí svým pracovníkům férové podmínky, jestli dbá na ekologické faktory, nebo zda zaručuje vysokou kvalitu. Pokud tomu tak je, považujeme i produkty z Asie za schůdné. Obzvláště proto, že si koupíte jeden produkt, který pak nahradí stovky, ne-li tisíce jednorázových. Bilance uhlíkové nebo obecně ekologické stopy je pak podle nás jasně pozitivní.

Český design, potisk UV laserem a 3D optikou

Velikost i design má na svědomí zakladatel značky Honza. Zrealizovat jeho představy tak, aby značka zůstala věrná šetrnosti, nebylo vůbec jednoduché. Ekologická varianta postisku kelímků nemá velkou trvanlivost a drahé a nešetrné metody pro Nerez.to nepřicházely v úvahu. Po dlouhém pátrání tak objevili speciální techniku s UV laserem a 3D optikou, která zvládne i zaoblené tvary. Díky tomu můžete na svém kelímku hrdě nosit motto "Každodenního hrdiny" i srdíčko Econea.

Barevné odlesky duhového kelímku pak vznikají pomocí tzv. galvanického pokovování. Do oceli se pustí elektrický proud a ponoří se do speciálního roztoku. Díky následné elektrolýze se změní struktura povrchu, nerez se zpevní a nová vrstva hází krásné duhové odlesky. 

"Aha moment" přišel u piva

Při letní procházce pražskou Stromovkou hledal Honza osvěžení ve zlatavém moku. Celý zážitek, včetně chuti piva, ale zmařil recyklovatelný, ale okousaný a poškrábaný plastový kelímek. Honza tedy začal hledat alternativy a modelovat vizi ekologického trvanlivého kelímku, ze kterého pivo chutná přesně tak, jak má. Z intenzivního několikaměsíčního testování materiálů vyšla vítězně nerezová ocel. Dnes tak můžete i vy brojit proti zbytečným jednorázovým kelímkům dokonalou a prakticky nesmrtelnou číší Nerez.to.

Jsou na to dva, pevně však věří, že #STACIJEDEN

Honza s Míšou, zakladatelé mladičké české značky Nerez.to, se už nemohli nečinně dívat na odpadkové koše přetékající plastovými kelímky. Dost už měli podivné chuti i pobryndaných trik po každém přiťuknutí měkkými plasťáky. Ostatně, copak se dá připíjet bez pořádného cinknutí? Nesmyslnému konceptu i plýtvání proto vymysleli geniální alternativu.

Bytelným nerezovým kelímkům dali do vínku především věrnost. Na dlouhé roky totiž stačí člověku jeden jediný. Voda, pivo, víno i limča z nich chutná skvěle a za krásným designem nerezové číše se budou hlavy otáčet! V Nerez.to přitom nechtějí jen zalepit díru na trhu. Jde jim především o zalátování díry ekologické, kterou my lidé hloubíme v naší přírodě neuváženým spotřebováváním. Jejich nerezové kelímky jsou tak krůčkem k minimalismu a k lepšímu souladu s naším životním prostředím.

“Nejde jen o podporu ekologie, ale i o přidanou hodnotu pro zákazníka. Nerez kelímek je sexy, antibakteriální a nápoje z něj chutnají mnohem lépe nežli z plastu.” 

 • Jan Prach, spoluzakladatel značky Nerez.to

Po letech v korporátu se Honza, spoluzakladatel Nerez.to, ocitl na dně svých psychických sil. Pochopil, že ve svém životě musí nabrat jiný směr. Absolvoval výcvik v psychoterapii, stal se terapeutem a mentorem. Jak už to tak bývá, když člověk stočí pozornost do svého nitra, objevil i Honza hluboké propojení s přírodou. Jeho nový projekt, poháněný touhou ulevit planetě, tak na sebe nenechal dlouho čekat. 

"Jeden malý krůček může rozběhnout celý maraton a každý může inspirovat někoho dalšího."

 • Míša Dvořáková, spoluzakladatelka značky Nerez.to

Kopilotku dělá projektu Nerez.to Míša. Odchovala už několik udržitelných projektů a její marketingové zkušenosti ze startupů pohání celou značku kupředu. Jejím rybníčkem jsou nápady, spolupráce, fotky, sítě a komunikace. Míša razí heslo, že Nerez.to by pro všechny měla být hlavně radost a zábava. A my si myslíme, že se jim to náramně daří. 


Skladové číslo: NRZ002, pozice: L-2-1-A

Parametry
Objem: 600 ml
Rozměry: 14,5 x 9 cm
Materiál: Legovaná nerezová ocel třídy 304 (chirurgická). Poměr chromu a niklu 18/8.
Certifikáty: FOOD-GRADE Certifikát (SGS) splňující EU požadavky na čistotu materiálu (ocel) z: SEP 10, 2019
Země původu: Vyrobeno v Asii
Co s ním, až doslouží: Recyklujte v kontejneru na kov
Značka