Naše stránky využívají magické a tajuplné soubory cookie. Procházením econea.cz potvrzujete, že víte, co to cookies jsou, jak je můžete odmítnout a jak zpracováváme osobní údaje všech hrdinů.  Rozumím

226 633 542 (Po - Pá: 9 - 17 h)

info@econea.cz    

Váš košík je prázdný, honem do něj něco přihoďte! :-)

Pokračovat v nákupu

Mýdlárna Koukol - česká, přírodní a ručně vyráběná tuhá mýdla

Bohulibý projekt mýdlárny vznikl pod (andělskými) křídly Magdalény Špeldové v roce 2018 za podpory Evropské Unie. Brzy jím ožila sice stařičká, zato krásná fara ve Volfarticích na Liberecku. Místnosti barokní budovy provoněly čerstvě natrhané bylinky, rostlinné oleje a nadšení z poctivé ruční práce. Kromě výroby blahodárných mýdel, pečuje paní Magdalena se svým týmem také o rozlehlou půdu, která patří farnosti, investuje do rekonstrukce zchátralé fary a snaží se zdejší komunitě navrátit krev do žil.

Mýdlárna Koukol je zkrátka neobyčejný environmenální a sociální podnik, který pěstuje laskavost k přírodě i lidem. Dává práci znevýhodněným osobám, pod jejichž rukama vznikají 100% přírodní, za studena vyráběná mýdla z kvalitních rostlinných olejů a bylin. Voňavé léčivky, které mýdlům dodávají aromaterapeutické účinky, přitom sbírají lokálně, v Chráněné krajinné oblasti České středohoří. Kromě tradiční rukodělné práce uplatňují v mýdlárně také principy biorytmů přírody, to vše s cílem navrátit do péče o tělo přirozenost a tím pomoci harmonizovat člověka jako celek.

Do rostlinných koukolských mýdel s certifikátem Vegan Society jsme se tak zakoukali, že jsme do nabídky zařadili všechna, která v mýdlárně aktuálně vznikají. Pánové mohou vybírat univerzální Kolomejdla (nejen na kolo) - s dubem a ořešákem, nebo s řebříčkem. Pleť pohladí a šetrně vyčistí Mýdlo s růžovou vodou. Jemnou očistu celého těla a zaručenou relaxaci navodí Levandulové peelingové mýdlo, které pomáhá v boji proti celulitidě. Okouzlit se můžete nechat také ozdravnými účinky tuhého šamponu s kopřivou, který hřívu posiluje a dodává jí lesk, nebo šamponem s lopuchem, který je účinný proti lupům. A to je jen malá ochutnávka, nabídka je mnohem širší, mrkněte se sami. :-)