Naše stránky využívají magické a tajuplné soubory cookie. Procházením econea.cz potvrzujete, že víte, co to cookies jsou, jak je můžete odmítnout a jak zpracováváme osobní údaje všech hrdinů.  Rozumím

226 633 542 (Po - Pá: 9 - 17 h)

info@econea.cz    

Váš košík je prázdný, honem do něj něco přihoďte! :-)

Pokračovat v nákupu

MozziWatch - registrované přírodní repelenty proti komárům a klíšťatům

Estonští MozziWatch se vrhli na výrobu přírodních repelentů již před dvěma dekádami. Rychle pochopili, že pokud mají zákazníkům nabídnout skutečně prémiové produkty, je nutné hledat účinnou přírodní alternativu, která bude v souladu s etickými a ekologickými principy. Nechvalně proslulý pesticid diethyltoluamid (DEET), instekticidy či GMO suroviny v jejich přípravcích tedy určitě nenajdete. Naopak sází na přírodní sloučeninu zvanou Citriodiol, která se získává destilací z listů a menších větviček korymbie citroníkové (Eucalyptus Citriodora). Laboratorními postupy je dosaženo mnohonásobně vyšší koncentrace p-menthane-3,8-diolu (PMD), organické látky, která je obzvláště nelibá klíšťatům a všem druhům komárů. Korymbie se pěstuje na udržitelných plantážích ke stromům ohleduplnými postupy.

Citriodiol má tu výsadu, že je dosud jedinou přírodní sloučeninou, která má v Evropě a Spojených státech oficiální registraci jako biocid s prokazatelně repeletními účinky, a zároveň se může pyšnit certifikací ze strany ECOCERTu coby suroviny, která splňuje normy COSMOS pro BIO a přírodní složky.