Naše stránky využívají magické a tajuplné soubory cookie. Procházením econea.cz potvrzujete, že víte, co to cookies jsou, jak je můžete odmítnout a jak zpracováváme osobní údaje všech hrdinů.  Rozumím

226 633 542 (Po - Pá: 9 - 17 h)

info@econea.cz    

Váš košík je prázdný, honem do něj něco přihoďte! :-)

Pokračovat v nákupu

Dámské menstruační tampony (bio) bavlněné

Menstruaci řeší každá žena po svém. Pokud patřít mezi ty, které každý měsíc sahají po tampónech, jste tady správně. Běžné tampóny mohou klamat svým vzhledem, a ženy se tak často domnívají, že se standardně vyrábí především z bavlny. Ve skutečnosti je však primárně tvoří syntetické nebo polosyntetické materiály jako je umělé hedvábí, se kterým je spojován zvýšený výskyt syndromu toxického šoku (TSS), nebo viskóza. S bavlnou se v některých tampónech také můžete setkat. Bohužel, bavlník z běžného zemědělství je nejsprejovanější plodinou světa. Kromě toho, že taková bavlna ničí přírodní ekosystém, stopové množství pesticidů a herbicidů může zůstat i na finálním produktu. Běžní výrobci navíc bavlnu a celulózu zpravidla bělí chlórem. Při procesu bělení však může docházet ke vzniku pro zdraví toxických dioxinů. Křehkou rovnováhu citlivé intimní oblasti tak úplně zbytečně vystavujeme hned několika nebezpečím. Naštěstí to jde i jinak, stačí zvolit lepší kvalitu.

Do tohoto virtuálního regálu jsme vyskládali šetrné tampóny ze 100% BIO bavlny, která není geneticky modifikovaná a neobsahuje ani špetku pesticidů či hnojiv. Takové tampóny jsou tak v přírodě zcela rozložitelné a šetrné k vašemu zdraví. V naší nabídce najdete i tampóny s papírovým aplikátorem, které jsou praktické třeba i na cesty a ušetříte s nimi další dávku zbytečného jednorázového plastu.