Naše stránky využívají magické a tajuplné soubory cookie. Procházením econea.cz potvrzujete, že víte, co to cookies jsou, jak je můžete odmítnout a jak zpracováváme osobní údaje všech hrdinů.  Rozumím

226 633 542 (Po - Pá: 8 - 17 h)

info@econea.cz    

Váš košík je prázdný, honem do něj něco přihoďte! :-)

Pokračovat v nákupu

Love Your Home Sada sáčků na ovoce, zeleninu a pečivo (3 ks)

Vykročte na nákupy v duchu zero waste a jednou pro vždy se zbavte jednorázových igelitových pytlíků v obchodech nebo na trzích. Česká firma Love Your Home vyvinula podle nás ty nejúžasnější znovupoužitelné sáčky na nákup ovoce, zeleniny nebo pečiva. V této sadě jsou 3 různé pytlíčky - malý, velký a střední.

V čem jsou tak jedinečné? Ač jsou ušité z biobavlny, tak oproti konkurenčním pytlíkům jsou lehoučké (skoro) jako pírko. Váží pouhých pár gramů a tak vám při vážení ovoce nebo zeleniny téměř nic na váze nepřidají. Jsou lehce průsvitné, takže do nich prodavačky uvidí, a zároveň pevné - hravě unesou 2-3 kilogramy.

Zakladatelkou projektu Love Your Home je sympaťanda Martina Kročilová, která se již několik let intenzivně zabývá tématem zero waste a sama dle něj žije. Své výrobky nechává šít v chráněné dílně ve Zlíně nebo je pro ni háčkuje její teta Jaruška.

 • 3 ks v balení
 • BIO kvalita
 • Certifikát GOTS
 • Český výrobek
 • Unese několik kg
 • Vyrobeno v chráněné dílně

Tento produkt jsme vyřadili z nabídky. Důvodů pro vyřazení může být mnoho. Produkt se mohl přestat vyrábět, nebo mohly vyjít najevo nové skutečnosti a už za něj nemůžeme dát ruku do ohně.

Doporučujeme přejít sem
 • Všechny naše produkty důkladně vybíráme
 • Možnost vrácení zboží do 30 dnů
 • Zásilky balíme s láskou a ekologicky
Pro vás se rozkrajují - Pavel, Martin a celý tým :-)
 • Opakované použití
 • Zdravotní nezávadnost
 • Úspora vody
 • Úspora elektřiny
 • Rozložitelnost v přírodě
 • Úspora tepla
 • Šetrná výroba a materiály
 • Recyklace
 • Fair trade
 • Šetrná doprava
Zjistěte více najetím myší
Detailní popis
Love Your Home Sada sáčků na ovoce, zeleninu a pečivo (3 ks)

Vykročte na nákupy v duchu zero waste a jednou pro vždy se zbavte jednorázových igelitových pytlíků v obchodech nebo na trzích. Česká firma Love Your Home vyvinula podle nás ty nejúžasnější znovupoužitelné sáčky na nákup ovoce, zeleniny nebo pečiva.

V této sadě jsou 3 různé pytlíčky:

 • malý na nákup pár kousků ovoce či drobného pečiva,
 • střední je parádní na jablka či jiné středně velké ovoce nebo několik kousků pečiva,
 • velký využijete na salát, banány, větší množství jiného ovoce nebo zeleniny nebo i na velký bochník chleba.

Ideální pro bezobalový nákup v supermarketu nebo na farmářských trzích.

Jsou lehoulinké i pevné zároveň

V čem jsou tak jedinečné? Ač jsou ušité z biobavlny, tak oproti konkurenčním pytlíkům jsou lehoučké (skoro) jako pírko. Váží pouhých pár gramů a tak vám při vážení ovoce nebo zeleniny téměř nic na váze nepřidají. Hmotností se tak vyrovnají sáčkům z umělých materiálů, které však nejsou v přírodě rozložitelné.

Pytlíčky jsou lehce průsvitné, takže do nich prodavačky uvidí, a zároveň pevné - hravě unesou 2-3 kilogramy.

Zároveň nám je velmi sympatické, že jsou ušité v chráněné dílně ve Zlíně.

Sáčky je bez problémů možné prát.

Kdyby se vám s nimi náhodou něco stalo...

...tak výrobce garantuje, že pytlíček opraví, abyste ho nemuseli vyhazovat. To je další věc, která se nám na sáčcích LYH tak líbí. Mohou vám tak vydržet dlouhá léta. 

Pokud byste ho však přesto chtěli vyhodit, můžete s ním na kompost, neboť biobavlna je jako 100% přírodní materiál bez problémů odbouratelná. To se však netýká šňůrky a loga, ty je třeba předtím oddělit.

Jednorázové sáčky zamořují naše životní prostředí

Jen v Evropské unii se ročně vyprodukuje kolem 100 milard plastových sáčků. Stejně jako u jednorázových nákupních tašek je drtivá většina použita jen jednou a pak končí v koši nebo poletuje v okolí.

V Česku je průměrná spotřeba 400 plastových sáčků na osobu ročně. Představte si tu hromadu odpadu, kterou můžete zachránit.

Určitě volte raději biobavlnu

Proč biobavlna? Běžně pěstovaná bavlna zabírá necelá 3 % ze světově obdělávané půdy, ale spotřebuje zhruba 25 % všech insekticidů a 10 % všech herbicidů vyrobených na světě. Při pěstování bavlny se používají chemikálie zakázané při pěstování plodin a bavlna je zpracovávaná za použití dalších toxických látek, z nichž část ve vláknech zůstává a dostává se do kontaktu s pokožkou. Pěstování běžné bavlny poškozuje životní prostředí a způsobuje otravy zemědělských dělníků toxickými látkami.

Farmy ekologického zemědělství, kde se biobavlna pěstuje, usilují o vybudování biologicky rozmanitého zemědělského systému a udržení úrodnosti půdy přirozenou cestou.

Zárukou je certifikace GOTS

Látka na pytlíčky Love Your Home má certifikát GOTS - Global Organic Textile Standard, světový standard pro udržitelně vyrobený textil z vláken v BIO kvalitě. Ten zaručuje plnění velmi přísných kritérií jak při pěstování surovin, jejich zpracování, výrobě i označení produktů a to jak z hlediska ochrany přírodních zdrojů, tak i pracovních podmínek pro dělníky.

O značce Love Your Home

Zakladatelkou projektu Love Your Home je sympaťanda Martina Kročilová. Již několik let se zabývá tématem zero waste neboli bezodpadovou domácností a přednáší na toto téma po celé České republice. Jak sama uvádí, v zero waste doma frčí ve velkém a ve dvou lidech produkují jen minimum směsného odpadu - asi 1 zavařovačku za měsíc ve 2 lidech.

Parametry
Kusy: 3 ks
Rozměry: malý: 25 x 22 cm, střední: 31 x 27 cm, velký: 31 x 34 cm
Nosnost: 2 - 3 kilogramy
Materiál: Sáčky: GOTS certifikovaná biobavlna, štítek: taft, šnůrka: polyester
Váha: malý: 12 g, střední: 16 g, velký: 20 g
Země původu: Česká republika
Značka