Naše stránky využívají magické a tajuplné soubory cookie. Procházením econea.cz potvrzujete, že víte, co to cookies jsou, jak je můžete odmítnout a jak zpracováváme osobní údaje všech hrdinů.  Rozumím

226 633 542 (Po - Pá: 9 - 17 h)

info@econea.cz    

Váš košík je prázdný, honem do něj něco přihoďte! :-)

Pokračovat v nákupu

Levandulovna - Přírodní kosmetika z levandule

Celá celičká famózně levandulová... ách jó! Jizerská Levandulovna vznikla z okouzlení blahodárnou a epicky voňavou bylinou, o které se skládají i písně. LevanduLOVÉ aféře podlehla Adéla, zakladatelka projektu, už když před lety žila a pracovala ve Francii. V roce 2017 nechala město za zády a se svým mužem a dvěma dcerami začala nový život na staré zemědělské usedlosti v podhůří Jizerských hor. Ruce věčně špinavé od hlíny a usínání v absolutním vyčerpání odměnilo zanedlouho její rodinu, tamější krajinu i komunitu voňavým fialovým štěstím. 

V Jizerské Levandulovně vzniká vše ručně a s velkou úctou k matičce Zemi. Svou péčí o kousek země chtějí přispět k zadržení vody v krajině, k obnově půdy a včelí populace, které fialové kvítky moc chutnají. Projekt Levandulovny má i sociální rozměr. Vznikl za podpory Minesterstva práce a sociálních věcí a dává zaměstnání ženám, které jsou z různých důvodů na trhu práce znevýhodněné. Celý projekt je vedený v duchu cirkulární ekonomiky, ve které je i odpad zdrojem. Ekologicky vypěstovanou levanduli tedy zpracovávají do posledního stonku. A na šetrnost myslí i při balení. Blahodárně voňavé květové vody, terapeutické esenciální oleje i koupelové soli vysílají k novým majitelům "bezplastově", zabalené ve skle či rozložitelných plátěných sáčcích. 

Do Levandulovny jsme se zkrátka zakoukali na první pohled. Když pak rozvoněla regály našeho skladu čarovnou bylinnou vůní, spadli jsme do toho až po uši. Lásky má tenhle fialový projekt na rozdávání, tak si pojďte přivonět s námi. :-)

Hledali jsme, kde se dalo, i pod postelí, ale momentálně od tohohle výrobce nic nenabízíme :-(