Naše stránky využívají magické a tajuplné soubory cookie. Procházením econea.cz potvrzujete, že víte, co to cookies jsou, jak je můžete odmítnout a jak zpracováváme osobní údaje všech hrdinů.  Rozumím

226 633 542 (Po - Pá: 8 - 17 h)

info@econea.cz    

Váš košík je prázdný, honem do něj něco přihoďte! :-)

Pokračovat v nákupu

KoMo Flocino - Ruční vločkovačPro ty nejčerstvější domácí vločky

Flocino je ruční vločkovač od KoMo, který vám bude každý den pomáhat třeba s ranní ovesnou kaší, s pečením nebo vařením, kdykoliv je žádoucí obohacení o čerstvě namleté vločky. Stejně jako FlicFloc, Flocino používá inovativní technologii, díky které je točení klikou doslova hračka. Svými malými rozměry se hodí i do těch nejmenších kuchyní.

Vlastní domácí mletí mouky a příprava vloček je tím nejzdravějším způsobem přípravy těchto důležitých surovin. Všechna takto připravovaná mouka a vločky jsou zaručeně čerstvé a celozrnné, tzn. nejzdravější pro naše těla.

Mlýnky a vločkovače KoMo jsou navrženy do nejmenších detailů a vyrobeny z vysoce odolných materiálů - vydrží vám desítky let. Mlýnky jemně umelou všechny druhy obilí, malé i velké, a také semínka nebo luštěniny. Používají extrémně tvrdé a drsné mlecí kameny.

 • Kompaktní rozměry
 • Nepotřebuje elektřinu
 • Umí drtit i olejnatá semena
 • Vysoká kvalita zpracování

Nedostupné Vyzkoušejte hlídacího psa

3510

 • Všechny naše produkty důkladně vybíráme
 • Možnost vrácení zboží do 30 dnů
 • Zásilky balíme s láskou a ekologicky
Pro vás se rozkrajují - Pavel, Martin a celý tým :-)
 • Opakované použití
 • Zdravotní nezávadnost
 • Úspora vody
 • Úspora elektřiny
 • Rozložitelnost v přírodě
 • Úspora tepla
 • Šetrná výroba a materiály
 • Recyklace
 • Fair trade
 • Šetrná doprava
Zjistěte více najetím myší
Detailní popis
KoMo Flocino - Ruční vločkovač Pro ty nejčerstvější domácí vločky

Flocino je ruční vločkovač od KoMo, který vám bude každý den pomáhat třeba s ranní ovesnou kaší, s pečením nebo vařením, kdykoliv je žádoucí obohacení o čerstvě namleté vločky.

Stejně jako FlicFloc, Flocino používá technologii kónických válců rotujících na kruhových ložiskách. Díky tomu je točení klikou doslova hračka. Prostě stačí připevnit vločkovač ke stolu přiloženými svorkami, naplnit násypku, vzít za kliku a začít točit. 

Svými malými rozměry se Flocino hodí i do těch nejmenších kuchyní.

K čemu je vločkovač vhodný

Doporučujeme na oves a další zrna.

Je možné ho použít i na drcení olejnatých semínek a různých druhů koření. Automatická mechanika se přizpůsobí různým velikostem zpracovaných zrn.

Při mletí sušších druhů obilovin, jako například špalda nebo pohanka, je potřeba zrna na několik hodin namočit, aby do sebe nasála vlhkost. Pohanka musí být loupaná.

Domácí mletí je prostě nej

Vlastní domácí mletí mouky a příprava vloček je tím nejzdravějším způsobem přípravy těchto důležitých surovin pro pečení nebo vaření. Všechna takto připravovaná mouka a vločky jsou zaručeně čerstvé a celozrnné, tzn. nejzdravější pro naše těla. Budete-li si mlít vlastní mouku a připravovat vločky oproti kupovaným, tak jejich živiny narušíte až v momentě, kdy potřebujete něco péct nebo vařit a zůstane jich tak maximum zachováno. Čerstvě umletá mouka a vločky krásně voní a skvěle chutnají. Můžete si umlít jakoukoliv mouku - špaldovou, žitnou, pohankovou, kamutovou, pšeničnou, kukuřičnou nebo třeba rýžovou. Vždy si připravíte jen přesné množství mouky či vloček, které okamžitě spotřebujete.

Do mlýnku určitě volte celozrnnou mouku

Proč volit celozrnnou mouku před bílou? Bílá mouka často bývá nazývána bílým jedem (spolu například s rafinovaným cukrem). Vzniká mletím zrna, které je zbaveno klíčku a slupky - tedy částí, které obsahují nejvíce cenných živin, enzymů, mastných kyselin, vitamínů nebo vlákniny. Oproti tomu celozrnná mouka je namleta z celého zrna, které je od přírody dokonale uspořádáno a naše tělo z něj dokáže získat maximum prospěšných živin.

Co vše si lze umlít?

Mlýnky KoMo jemně umelou všechny druhy obilí, malé i velké, a také semínka nebo luštěniny - pokud obsahují jen málo oleje a jsou kompletně vysušené. U každého mlýnku si můžete nastavit hrubost mletí a to i v průběhu. Ovesné vločky, semínka s vyšším obsahem olejů (jako jsou sezamová, konopná, maková či lněná) a koření mohou být rozdrceny nebo zvločkovány ve vločkovačích. Jemnost mletí vloček lze regulovat u ručního vločkovače Flocino a automatického vločkovače FlocMan, který je i součástí kombinovaného přístroje Duett 100.

Jak vlastně mlýnek funguje

Srdcem každého mlýnku je mlecí komora, kde se vysokou rychlostí otáčejí mlecí kameny a melou tak obilí rychle, efektivně a především šetrně. Všechny mlýnky KoMo používají mlecí kameny z korundu a keramiky. Jedná se o extrémně tvrdý a odolný kompozitní materiál, který má velmi drsný povrch nevyžadující pozdější zdrsňování. Co to znamená? Že se o mlýnky nemusíte vůbec starat, protože nevyžadují žádnou údržbu. Navíc se velmi snadno čistí - do mlecí komory se dostanete velmi snadno. 

Proč jsou mlýnky a vločkovače KoMo tak báječné

Mlýnky a vločkovače KoMo jsou navrženy do nejmenších detailů a jsou vyrobeny z vysoce odolných materiálů - i proto je na většinu z nich záruka plných 12 let. Patentovaný systém zavěšení stabilizuje motor každého mlýnku a výsledkem je překvapivě velmi tichý chod - obzvlášť u vločkovačů. Výkonné motory jsou vyráběny speciálně pro tyto mlýnky a uspokojí nároky i větších domácností - a vydrží vám desítky let. Jsou velmi kompaktní a vejdou se tak do každé kuchyně.

Kryty mlýnků a vločkovačů jsou vyráběny z udržitelně těženého dřeva s certifikátem PEFC. Budou se ve vaší kuchyni nádherně vyjímat. Jsou krásně zpracované, naolejované rostlinnými oleji v bio kvalitě a snadno se čistí. Nejlépe se udržují pomocí jemného brusného papíru a oleje.

Všechny mlýnky a vločkovače jsou pro zachování nejvyšší možné kvality vyráběny v Rakousku a Německu. Jsou ručně skládané a každý je otestován, než se vydá na svou pouť za zákazníkem. 

O značce KoMo

Wolfgang Mock a Peter Koidl, zakladatelé společnosti KoMo, se věnují zdravé, celostní výživě a vývoji domácích mlýnků na obilí a vločkovačů již tři dekády. Kanceláře společnosti jsou napájeny čistou energií z biomasy a slunce. Firma úzce spolupracuje s chráněnou dílnou v Tyrolsku a při výrobě mlýnků tak dává práci a finanční nezávislost lidem znevýhodněným na trhu práce.

A názor odborníka?

A co si o domácích mlýncích na obilí myslí přední výživová poradkyně Margit Slimáková? Podívejte se na video. (Ve videu je sice ukázán mlýnek jiné značky, ale princip je stejný.)


Skladové číslo: KOM012,

Parametry
Rozměry: 24,5 x 12 x 9,3 cm (v x š x h)
Hmotnost: 1,7 kg
Rychlost mletí: 80 - 100 g/min
Kapacita násypky: 200 g
Maximální výška misky u výsypky: 80 mm
Drtící mechanismus: válce z nerezové oceli
Země původu: Rakousko
Záruka: 3 roky
Značka