Naše stránky využívají magické a tajuplné soubory cookie. Procházením econea.cz potvrzujete, že víte, co to cookies jsou, jak je můžete odmítnout a jak zpracováváme osobní údaje všech hrdinů.  Rozumím
Nic vám to neříká?

My to chápeme! Batman taky jednou tahal kačera

7 tipů pro vaše první krůčky

Nechte si na e-mail zaslat pečlivě vybrané tipy na to nejlepší
z našeho sortimentu. Za tyto klenoty dáme obě ruce do ohně!

Toto je chvíle vaší slávy

K 7 tipům získáte navíc 2x do měsíce eko inspiraci e-mailem přimo od Martina, spoluzakladatele Econea.
Odesláním tohoto formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Můžete se kdykoli odhlásit.

Ne děkuji, nebudu si hrát na hrdinu.

226 633 542 (letní provoz Po - Pá: 10 - 16 h)

info@econea.cz    

Váš košík je prázdný, honem do něj něco přihoďte! :-)

Pokračovat v nákupu

Jak vybrat úsporný perlátor

Perlátor je zařízení, které namontujete na svou vodovodní baterii v kuchyni či v koupelně, a ono díky usměrnění proudu a jeho provzdušnění redukuje průtok tak, že vy v komfortu mytí rukou či nádobí nepoznáte rozdíl. Přitom průtok je obyčejně redukován na 6 litrů za minutu, ale běžnou baterií může protéct klidně 12 - 15 litrů za minutu. S jediným perlátorem tak může běžná rodina ročně ušetřit 10.000 litrů vody a nejméně 1.600 Kč za rok.

Jak vybrat ten správný pro vaši baterii?

Jak vybrat úsporný perlátor Watersavers Nejdůležitější je vědět, zda budete vybírat perlátor s vnějším závitem (jako Watersavers RA6 24 nebo třeba Hihippo HP-1055) nebo s vnitřním (pro ten se hodí Watersavers RA6 22 nebo redukce na jakýkoliv perlátor Hihippo). Stačí odšroubovat váš stávající perlátor a uvidíte, zda má závit zvnějšku (tzn. šroubuje se do baterie, typ M24x1) nebo zvnitřku (a tudíž se šroubuje na baterii, typ M22x1).

Pokud si nejste na 100 % jistí, můžete si koupit univerzální Watersavers RA6 22/24 U, který se hodí na oba typy baterií. Drtivá většina baterií se však prodává pro perlátory s vnějším závitem (takže na baterii je závit vnitřní). Nejsnazší je porovnat si svůj odšroubovaný perlátor s fotkami těch námi nabízených. Plus v obrázkové galerii k perlátorům Watersavers najdete i příklady baterií, ke kterým se hodí.

Zároveň je dobré změřit si průměr vaší baterie. 99 % všech baterií je standardních a má průměr 24 milimetrů, takže na ně perlátory budou pasovat. Ale jsou také výjimky úzkých baterií o průměru 18 milimetrů (typ M18x1) - k takovým se bohužel úsporné perlátory nevyrábí. Pokud se vám náhodou stane, že vám doma perlátor nebude pasovat, můžete ho samozřejmě bez obav vrátit a nikdo se na vás nebude mračit.

Jaké jsou mezi perlátory rozdíly?

Nabízíme perlátory od dvou výrobců - Watersavers a Hihippo. Primárně doporučujeme Watersavers, neboť je to česká firma, která své produkty vyrábí zde v Česku a dává práci českým lidem. Firmu známe a víme, že za svou kvalitu opravdu ručí. Reprezentovali ČR i na světové výstavě EXPO Milano 2015.

Druhou značkou je taiwanská Hihippo, která vyrábí taktéž kvalitní perlátory a dokonce levnější. Své výrobky prodává po celém světě.

Watersavers

Hihippo

Cena od 269 Kč Cena od 159 Kč
Záruka 5 let Záruka 2 roky
Výroba v Česku Výroba na Taiwanu
Regulace průtoku 4-14 l/min se provádí výměnou těsnení
(různé velikosti v balení).
Regulace průtoku 1-10 l/min se provádí šroubovákem
(závit přímo na perlátoru).
Životnost 20 let Životnost výrobce neuvádí
Všechny perlátory Watersavers Všechny perlátory Hihippo

Z méně obvyklých perlátorů můžete vybírat mezi výkyvnými vhodnými především do kuchyně (Watersavers RA6 24V a 22V či redukce T610 pro všechny Hihippo), těmi s antivandal úpravou, které bez speciálního klíče nelze odšroubovat a hodí se tak do veřejných prostor (jako Watersavers 24A či 22A) nebo spořiči s funkcí start/stop či autostop, u kterých není třeba pro puštění vody vůbec sahat na baterii samotnou (to jsou Hihippo HP-3065 a HP-3085).