Naše stránky využívají magické a tajuplné soubory cookie. Procházením econea.cz potvrzujete, že víte, co to cookies jsou, jak je můžete odmítnout a jak zpracováváme osobní údaje všech hrdinů.  Rozumím
Jak dopravci stíhají
doručení pod stromeček
stíhá garantujeme
10. prosince u vás
stíhá garantujeme
9. prosince u vás
stíhá garantujeme
9. prosince u vás
stíhá garantujeme
9. prosince u vás
osobní odběr garantujeme
prac. dny 9-18 h

226 633 542 (Po - Pá: 8 - 17 h)

info@econea.cz    

Váš košík je prázdný, honem do něj něco přihoďte! :-)

Pokračovat v nákupu

Frusack - Zero waste kompostovatelné pytlíky a sáčky na ovoce a zeleninu

Frusack vznikl spojením dvou anglických slovíček. Fruit a sack, neboli pytlík na ovoce. Použít jej samozřejmě ale můžete i na zeleninu. :) Je báječnou alternativou k jednorázovým mikrotenovým sáčkům, kterých denně při nákupech potkáváme tisíce.

Je vyroben z pevné a odolné kompostovatelné tkaniny na bázi kukuřičného škrobu. Materiál má vlastnosti běžného plastu s tím rozdílem, že po konci užívání se ho lze zbavit ekologicky v prostředí průmyslové kompostárny. Tam se pytlík rozloží během 8 dnů. Tento materiál je světovým unikátem. Byl navržen a vyrábí se v České republice za férových podmínek pro dodavatele.

Za tímto jedinečným produktem nestojí žádná korporace ani zahraniční firma. Jsou to dvě mladé ženy, bývalé studentky medicíny, Hana Fořtová a Tereza Dvořáková. Jednoho dne si prostě řekly: "Když existují znovupoužitelné tašky místo igelitek, proč nemůže existovat i alternativa k mikrotenovým sáčkům?"

K roku 2020 už jedincům i domácnostem u nás, v Německu, Norsku, ale i třeba v Japonsku poskytly téměř milion znovupoužitelných sáčků a ve své bohulibé misi pokračují dál. Tak co říkáte, zkusíte Frusack i vy? Vybírat můžete z několika atraktivních odstínů barev. Bude to modrá, zelená, broskvová, žlutá nebo růžová? :)