Naše stránky využívají magické a tajuplné soubory cookie. Procházením econea.cz potvrzujete, že víte, co to cookies jsou, jak je můžete odmítnout a jak zpracováváme osobní údaje všech hrdinů.  Rozumím

226 633 542 (Po - Pá: 8 - 17 h)

info@econea.cz    

Váš košík je prázdný, honem do něj něco přihoďte! :-)

Pokračovat v nákupu

Energie rostlin Bachovy esence - Kompletní set (38+2 x 20 ml)Sada pro terapeuty a profíky

Jste profesionální terapeut či proškolený nadšenec, který si touží míchat vlastní směsi z pohodlí domova? Pak je tento set přesně pro vás. Krásný dřevěný box ukrývá kompletní sadu 38 originálních jednodruhových esencí doktora Bacha a 2 krizovky (rescue remedy) k tomu. Esence pocházejí ze stromů a divokých druhů rostlin sesbíraných v čisté přírodě německých Alp a jsou zpracované přesně podle originálních postupů Dr. Bacha. Obsahují výjimečně vysoký (7%) podíl aktivních látek. Ačkoli jsou konzervované alkoholem, jeho obsah v denní dávce je tak nízký, že kapky mohou bez obav užívat i děti a zvířata a samozřejmě jsou vhodné i pro vegany.

Značka Energie rostlin přináší do našich hektických životů ztracenou harmonii v podobě Bachových květových esencí. Kapky s energií vyluhovaných rostlin pomáhají vyrovnávat naše emocionální stavy a ulevit od mnoha každodenních starostí. Pomoc v nich mohou najít jak dospělí, tak děti i domácí mazlíčci. Od jiných "Bachovek" na trhu se přitom liší hned v několika směrech. Unikátní jsou především svou vysokou koncentrací mateční esence. Vyráběny jsou z původních divokých druhů rostlin, právě takových, které postupně sbíral Dr. Edward Bach. V čisté přírodě u Bodamského jezera je s láskou a respektem ke všemu živému pěstují dobří lidé z malé rodinné firmy.

 • 100% přírodní
 • Podle originální receptury Dr. Edwarda Bacha
 • Vhodné i pro těhotné či kojící ženy, děti, seniory i zvířata
 • Vhodné pro vegany - žádné živočišné přísady
 • Výjimečně vysoká koncentrace mateční esence
 • Z divokých druhů rostlin z čisté alpské přírody

Odesíláme do 3 týdnů Nejpozději 29. 12. u vás doma ?

7750

To chci koupit
 • Tento kousek odešleme během 15 pracovních dnů
 • Všechny naše produkty důkladně vybíráme
 • Možnost vrácení zboží do 30 dnů
 • Zásilky balíme s láskou a ekologicky
Pro vás se rozkrajují - Pavel, Martin a celý tým :-)
 • Opakované použití
 • Zdravotní nezávadnost
 • Úspora vody
 • Úspora elektřiny
 • Rozložitelnost v přírodě
 • Úspora tepla
 • Šetrná výroba a materiály
 • Recyklace
 • Fair trade
 • Šetrná doprava
Zjistěte více najetím myší
Detailní popis
Energie rostlin Bachovy esence - Kompletní set (38+2 x 20 ml) Sada pro terapeuty a profíky

Jste profesionální terapeut či proškolený nadšenec, který si touží míchat vlastní směsi z pohodlí domova? Pak je tento set přesně pro vás. Krásný dřevěný box ukrývá kompletní sadu 38 originálních jednodruhových esencí doktora Bacha a 2 krizovky (rescue remedy) k tomu. Esence pocházejí ze stromů a divokých druhů rostlin sesbíraných v čisté přírodě německých Alp a jsou zpracované přesně podle originálních postupů Dr. Bacha. Obsahují výjimečně vysoký (7%) podíl aktivních látek. Ačkoli jsou konzervované alkoholem, jeho obsah v denní dávce je tak nízký, že kapky mohou bez obav užívat i děti a zvířata a samozřejmě jsou vhodné i pro vegany. V esencích není aní špetka konzervačních přísad, syntetických látek, lepku, laktózy či živočišných látek.

P.S. Míchání Bachových esencí vyžaduje hlubší znalosti květové terapie. Pokud patříte k laikům, ale Bachovky vás vtáhly a chcete jejich míchání lépe porozumět, očíhněte následující tip:

Toužíte proniknout do tajů Bachovy terapie?

Jste terapeut nebo terapeutka, Bachovky mícháte profesionálně a toužíte si rozšiřovat znalosti a expertízu? Nebo jste ke květovým esencím zatím jen "přičichli" a lapily vás natolik, že chcete míchat pro sebe i svou rodinu vlastní směsi? Pak se můžete obrátit na zkušenou terapeutku Bachových esencí a zakladatelku značky Energie rostlin, Lucii Marešovou. Pořádá vzdělávací semináře i webináře o míchání esencí i jejich užívání a individuální poradenství, při němž připravuje směsi na míru. Lucčina úvodního semináře jsme se na začátku naší spolupráce zúčastnili a její hluboké vědomosti i lehkost, se kterou je umí předávat dál, nás ohromily. Ester, naši produktovou čarodějku nejvyššího řádu, Bachovky uchvátily natolik, že se do terapie esencemi ponořila naplno, a to právě prostřednictvím Lucčiných kurzů.

"Když jsme Bachovky začali zkoumat a zvažovat jejich zařazení do sortimentu, okamžitě mě zaujaly. Lucie z Energie rostlin si mě od samého začátku získala svým osobitým přístupem. Její energie, dynamika a hluboká zkušenost mě přivedly až k ní na kurzy. Rozhodně je doporučuji všem zvídavým zájemcům o hlubší proniknutí do Bachovy terapie. Informace ze skript kurzy mnohonásobně předčí a všechny nabyté vědomosti krásně zapadnou do širšího kontextu. Pevně věřím, že Lucčiny semináře předstihnou i vaše očekávání." - Ester

Jak květové esence užívat?

 • 3-5 kapek esence aplikujte přímo na jazyk. Ale pozor, nedotýkejte se kapátkem úst.
 • Případně můžete esence kápnou do skleničky s vodou a pomalu upíjet.
 • Dávku užívejte každou hodinu či půl – podle potřeby – až do odeznění nepříjemného stavu.
 • V kombinaci s jinými jednodruhovými esencemi nakapejte vždy 2 kapky od každé jednodruhové esence a 4 kapky krizové esence do míchací lahvičky, přidejte lžičku čistého alkoholu a dolijte čistou pramenitou či převařenou a vychlazenou vodou. Užívejte 3x až 5x denně několik kapek na jazyk či do sklenice s vodou.

Pro koho jsou kapky vhodné?

 • Směs je bez lepku i bez cukru a vhodná je tak i pro celiaky, diabetiky a samozřejmě i vegany.
 • Užívání kapek je zcela bezpečné. Není možné se jimi předávkovat, nevyvolávají žádnou závislost, nežádoucí účinky ani alergie.
 • Kombinovat je můžete se všemi dalšími způsoby léčení.
 • Alkoholu je v jednotlivých kapkách pouze stopové množství. Bez obav je tedy lze podávat dospělým, těhotným ženám, dětem i zvířatům.

Tady je dlouhatánský seznam všech 38 květových esencí

Agrimony – řepík lékařský; Aspen – topol osika; Beech – buk lesní; Centaury – zeměžluč lékařská; Cerato – rožec; Cherry plum – slíva třešňová; Chestnut bud – jírovec maďal (pupen); Chicory – čekanka obecná; Clematis – bílá lesní réva; Crab apple – plané jablko; Elm – jilm; Gentian – hořec nahořklý; Gorse – hlodaš evropský; Heather – vřes obecný; Holly – cesmína ostrolistá; Honeysuckle – zimolez kozí list; Honrbeam – habr obecný; Impatiens – netýkavka žláznatá; Larch – modřín opadavý; Mimulus – kejklířka skvrnitá; Mustard – hořčice polní; Oak – dub letní; Olive – oliva; Pine – borovice lesní; Red chestnut – kaštan červený; Rock rose – devaterník penízkovitý; Rock water – voda z léčivých pramenů; Scleranthus – chmerek roční; Star of bethlehem – snědek okoličnatý; Sweet chestnut – kaštan jedlý; Vervain – sporýš lékařský; Vine – vinná réva; Walnut – vlašský ořech; Water violet – žebratka bahenní; White chestnut – kaštan bílý; Wild oat – sveřep větevnatý; Wild rose – planá šípková růže; Willow – vrba žlutá.

+ 2 směsi krizových esencí neboli krizovek, podle původní receptury Dr. Bacha, které pomohou uklidnit a harmonizovat vypjaté emoční stavy u lidí i zvířat. 

Nutriční hodnota v jedné dávce:

 • Energie: <0,01 kcal (618 kJ / 147 kcal ve 100 g)
 • Tuk: 0 g
 • Nasycené mastné kyseliny: 0 g
 • Sacharidy: 0 g - z toho cukry: 0 g
 • Bílkoviny: 0 g
 • Sůl: 0 g

JAK BACHOVKY VLASTNĚ FUNGUJÍ?

Bachovy květové esence, Bachova terapie, Bachovy květy, Bachovy kapky nebo jednoduše Bachovky jsou extrahované z květů rozličných rostlin. Podle doktora Bacha právě energie či vibrace konkrétních rostlin působí na naše emoce a jsou dobrým pomocníkem při jejich zpracování. Pomáhají harmonizovat, najít jednotu mezi tělem a duchem a podporují také přirozenou obranyschopnost našeho organismu.

Bachovy květy jsou ve svém použití holistické. Nesoustředí se na léčení symptomů či nemoci jako takové, pídí se místo toho po její příčině. Nemoci podle doktora Bacha provázejí neharmonické stavy mysli, jejichž podoba se člověk od člověka liší. Právě negativní duševní stavy nahlíží Bachova terapie jako možné prvotní příčiny fyzických nemocí. Bachovy esence tak harmonizují naše emoce, stav naší mysli. Tím nás stabilizují, zklidňují, uvolňují napětí, stres, strachy, úzkosti, zabraňují šoku, mírní paniku, traumata, hysterii, zkrátka všechny možné neadekvátní reakce způsobené ať již vnějšími či vnitřními vlivy.

Bachova terapie zahrnuje celkem 38 květových esencí, které jsou připravené z nejedovatých, planě rostoucích rostlin a stromů. 39. esencí je Krizová esence (Rescue Remedy), která se skládá z pěti Bachových květových esencí. 

O Bachových květových esencích jsme vyslídili spoustu informací. Všechny jsme je sepsali do výživného blogového článku. Dozvíte se v něm, co jsou Bachovky vlastně zač a na jakém principu fungují. Z článku si odnesete také 7 důležitostí, které byste s květovými esencemi měli mít na mysli.

Čím jsou Bachovy esence od Energie rostlin tak výjimečné?

 • Mají "grády". Vyrobené jsou totiž přesně podle originální receptury homeopata a bakteriologa Dr. Bacha, a obsahují tak vysoký podíl mateční esence (tinktury). Konkrétně v rozmezí 1,5 - 7 %. Ostatní květové esence, které lze na českém trhu koupit, jsou zpracovány upravenou metodou. Díky většímu ředění, které přibylo v procesu zpracování, obsahuje většina dostupných esencí zhruba jen 0,24 % – 0,4 % mateční esence.
 • Vrací se k prapůvodní receptuře Dr. Bacha. Jejich základem je výluh z původních divokých druhů rostlin. Přesně tak, jak to praktikoval průkopník esencí - doktor Bach.
 • Rodí se v podhůří Alp. Upřímně? Trochu jim jejich malebný domov závidíme. Rodí se totiž v panensky čistém prostředí alpské přírody u Bodamského jezera.
 • Vznikají v rodinné atmosféře. Esence vlastnoručně tvoří dobří lidé z malé rodinné firmy. Nejde tedy o žádný anonymní "korporát". Přesně víme jací lidé, v jakém prostředí a s jakým záměrem Bachovy kapky tvoří.
 • Zpracované jsou profíky. Plně věříme také v know-how výrobců. Jejich znalosti se opírají jak o tradiční postupy, tak o poznatky z nejnovějších výzkumů. Své produkty přitom tvoří s vášní a hlubokým smyslem.
 • Nad syntetikou ohrnují nos. Celý proces výroby probíhá profesionálně, v moderní laboratoři a v maximálním souladu s přírodou. Samozřejmostí je naprotá čistota výsledných esencí, bez přídavku syntetických látek.

Až 10násobně vyšší koncentrace

Výrobci esencí značky Energie rostlin se vrátili k původní originální receptuře doktora Bacha. Podíl mateční esence v jejich kapkách je tak vždy minimálně 1:100, ale většinou i podstatně vyšší. Jejich květové esence proto obsahují mezi 1,5 – 7 % aktivních látek. Oproti běžným Bachovkách dostupným na trhu je to až desetinásobně vyšší koncentrace.

Divoké květy z alpské přírody

Jednotlivé květy, z nichž jsou vyráběny Bachovy esence Energie rostlin, jsou sbírány v ten pravý čas a s naprostou šetrností. Většina vyrůstá v oblasti Bodamského jezera. Půda, v níž koření, patří již po staletí rodině, která ji obdělává a opečovává pouze ručně, s láskou a velkým respektem k přírodě. Rostliny tak zdobí jednu ze strání druhého největšího jezera v Alpách – na rozhraní Německa, Lichtenštejnska a Rakouska, a navíc sem od nepaměti i patří. Zalévá je přitom pramenitá voda a hýčká čistý horský vzduch.

Esence obsahují alkohol. Jsou opravdu vhodné pro kohokoli?

Bachovy kapky může užívat děda, novopečená máma, dítko i pes - zkrátka kdokoli. Jedná se totiž o zcelička přírodní výtažky převážně z květů nejedovatých, planě rostoucích rostlin. Mateční esence se dále mísí s alkoholem a pramenitou vodou. Při užívání 3-5 kapiček již naředěné esence několikrát denně je množství požitého alkoholu zcela nepatrné a neohrozí ani těhotnou ženu a její miminko. Účinky Bachových esencí si tak opravdu mohou dopřát lidé všech věkových kategorií i zvířata.

Ostatně takové těhotenství i první měsíce s nově vylíhlým uzlíčkem je na emoce velice výživné období. Bachovy esence tak mohou skvěle pomoci se strachy před porodem i s obavami a nejistotami novopečených rodičů. 

Pro všechny případy míchají i varianty bez alkoholu

Pokud jste však z jakéhokoli důvodu na alkohol citliví a nemůžete ho konzumovat ani ve stopovém množství, nevěšte hlavu. Energie rostlin připravuje také směsové esence zcela bez alkoholu. Mateční esence je v nich stabilizovaná cukerným sirupem z ručně mačkaných třešní a doředěná je pramenitou vodou. Tyto pomáhají ke klidnému spánku, tyhle s učením a soustředěním, tyto pak vrací snílky pevněji nohama na zem. Takovým esencím je po otevření nejlépe v chladu lednice a spotřebovat by se měly do 3-4 týdnů. Vybírat můžete také z esencí ve formě sacharózových perel pro lidi i zvířata. Ani ty neobsahují žádný alkohol.

Jak dvě ženy hledaly tu pravou Energie rostlin

Za značkou Energie rostlin stojí dvě krásné ženy a jejich pátrání po "těch pravých" eseních. Lucie Marešová se tehdy ještě se svou kamarádkou Olgou již nějakou dobu nořila do tajů Bachovy terapie a zaujal ji systém Dr. Krämera. Ten popisuje komplexní, přesto jednoduchý, způsob sestavování individuálních kombinací Bachovek. Lucie i Olga se chtěly Bachově terapii věnovat naplno. Nabídka esencí na našem trhu je však zklamala. Hon za těmi "správnými" květovými esencemi je tak dovedl až k břehům Bodamského jezera. Sídlí tam totiž malá rodinná firma, která jim svými esencemi přesně kápla do noty. O rostlinky pečují sami vlastníci firmy. Paní majitelka je lékárnice a kvítky sbírá osobně a ručně. Zpracovávají je podle prapůvodní originální receptury Dr. Bacha, což se u jiných Bachových esencí dnes už jen tak nevidí. A co víc? Tyhle Bachovky mají grády! Koncentrace mateční esence je až 7 %. Konkurenční Bachovky jí přitom obsahují běžně pouze 0,25–0,4 %. V podhůří Alp tak Lucie s Olgou našly nezpochybnitelnou kvalitu, férový obchod a především soulad s přírodou. Zkrátka jimi naplno prostoupila Energie rostlin. Tak se jmenuje i značka, pod jejímž jménem u nás dnes bodamské Bachovy esence Lucie Marešová prodává.

Doktor, který neléčil nemoc, nýbrž člověka

Dr. Bach (1886-1936) patřil k uznávaným londýnským lékařům. Svou praxi začal jako chirurg a traumatolog. Ještě v mládí ho však postihlo vážné onemocnění, díky kterému začal přemýšlet o podstatě nemocí jako takových. Začal se věnovat bakteriologii a homeopatii a došel k přesvědčení, že nemoci vznikají, pokud je tělo v nesouladu s duší. Místo predikovaných 3 měsíců života prožil ještě plodných 19 let, které zasvětil pátrání po jednoduchém a bezpečném systému léčení či zpracovávání emocí. To se mu nakonec podařilo. Opustil svou lukrativní lékařskou praxi a celou ortodoxní medicínu a poslední roky svého života léčil své pacienty pouze za pomoci svých esencí. Po jeho smrti se výroby ujali jeho někdejší spolupracovníci. Velkou popularitu získala Bachova terapie květovými esencemi především v 60. a 70. letech. Dnes se osvědčila nejen v alternativních kruzích, pro podporu léčení ji využívá také západní medicína. Esence však nemají nahradit lékařskou péči - mohou ji ale krásně podpořit a ovlivněním naší psychiky urychlit uzdravování nebo ideálně propuknutí nemoci předejít.

Originální receptura Dr. Bacha a komplexní systém Dr. Krämera

Dr. Bach popsal působení jednotlivých květů a jejich esencí již ve 30. letech 20. století. Bach určil 12 základních léčitelů a dalších 7 pomocníků. Ty rozdělil do 7 skupin, přičemž každá z nich odpovídá jednomu z mentálních postojů člověka. Postupně objevil dalších 19 esencí, které do těchto skupin také přiřadil. Na jeho práci navázalo mnoho odborníků. Jedním z významných byl lékař a homeopat Peter Damian. Ten definoval vztahy mezi základními 12 esencemi a znameními zvěrokruhu. Komplexní systém k dlouhodobému využívání Bachových květových esencí pak vytvořil německý lékař Dietmar Krämer. Navazuje přitom na práci Damiana a popisuje vzájemné souvislosti všech 38 esencí. Krämer vytvořil metodu, která odbourává problémy pacienta slupku za slupkou, až se dostane k hlubšímu problému. Svou teorii propojil s prací doktora Bacha a vytvořil asi nejkomplexnější systém k výběru vhodných kombinací esencí.


Skladové číslo: ERO014,

Parametry
Objem: každá lahvička po 20 ml
Hmotnost: 3 kg (celý set včetně boxu)
Podíl přírodních surovin: 100 %
Země původu: Vyrobeno v Německu
Materiál balení: sklo, plastový uzávěr s pipetou z borosilikátového skla, dřevěný box
Dávkování: 3-5 kapek, 3-5x denně dle potřeby
Obsah balení: 38 lahviček jednodruhových esencí + 2 lahvičky krizové směsi
Co s obaly: Skleněnou lahvičku recyklujte v kontejneru na sklo. Plastové víčko oddělte od aplikátoru a zrecyklujte v kontejneru na plast. Aplikátor je z borosilikátového skla, patří tedy buď do směsného odpadu nebo po oddělení gumové části do sběrného dvora.
Množství účinných látek: 7 % květových matečních esencí
Trvanlivost: Uzavřené cca 5 let. Po otevření spotřebujte cca do 1 roku.
Počet dávek v balení: každá lahvička cca 400 kapek
Podíl alkoholu: 27 %
Složení

Řepík lékařský, topol osika, buk lesní, zeměžluč lékařská, rožec, slíva třešňová, jírovec maďal, čekanka obecná, bílá lesní réva, plané jablko, jilm, hořec nahořklý, hlodaš evropský, vřes obecný, cesmína ostrolistá, zimolez kozí list, habr obecný, netýkavka žláznatá, modřín opadavý, kejklířka skvrnitá, hořčice polní, dub letní, oliva, borovice lesní, kaštan červený, devaterník penízkovitý, voda z léčivých pramenů, chmerek roční, snědek okoličnatý, kaštan jedlý, sporýš lékařský, vinná réva, vlašský ořech, žebratka bahenní, kaštan bílý, sveřep větevnatý, planá šípková růže, vrba žlutá, brandy (Frz. Brandy V.S.O.P.), pramenitá voda.

Značka