Naše stránky využívají magické a tajuplné soubory cookie. Procházením econea.cz potvrzujete, že víte, co to cookies jsou, jak je můžete odmítnout a jak zpracováváme osobní údaje všech hrdinů.  Rozumím
Nic vám to neříká?

My to chápeme! Batman taky jednou tahal kačera

7 tipů pro vaše první krůčky

Nechte si na e-mail zaslat pečlivě vybrané tipy na to nejlepší
z našeho sortimentu. Za tyto klenoty dáme obě ruce do ohně!

Toto je chvíle vaší slávy

K 7 tipům získáte navíc 2x do měsíce eko inspiraci e-mailem přimo od Martina, spoluzakladatele Econea.
Odesláním tohoto formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Můžete se kdykoli odhlásit.

Ne děkuji, nebudu si hrát na hrdinu.

226 633 542 (všední dny: 9 - 17 h)

info@econea.cz    

Váš košík je prázdný, honem do něj něco přihoďte! :-)

Pokračovat v nákupu

Econea Retap 08 s Květem života (0,8 l) - malinová Pro uvědomělé pití

Je to ReTapka a přece není! Hrdě vám představujeme náš první jedinečný produktReTapku Econea. Stejně úžasnou a funkční jako jsou klasické ReTapky, ale přece v něčem jinou. Je doslova naší srdeční záležitostí. Najdete na ní naše srdíčko a zespodu vypískovaný Květ života. 

Báječně nahradí jednorázové PETky. Díky perfektně těsnícímu víčku se z ní nic nevyleje a ze širokého hrdla se vám bude skvěle pít.

Všechny lahve a karafy Retap mají nádherný čistý skandinávský design. Jsou vyrobeny z vysoce odolného borosilikátového skla (z 20 % recyklovaného). Neobsahují ftaláty ani BPA (Bisfenol-A).

Ekologické lahve a karafy vám pomůžou stylově dodržovat důležitý pitný režim a snadno se udržují. K tomu - ze skla voda prostě chutná nejlépe. Kohoutková je navíc o 99 % levnější než balená, takže můžete ušetřit doslova tisíce a ještě vyjádřit svůj názor na nesmyslné jednorázové PETky, kterých máme bohužel plné skládky i oceány.

 • savings
  Úspora několik tisíc korun
 • Žádné ftaláty a BPA (Bisfenol-A)
 • Vysoce odolné borosilikátové sklo
 • S vygravírovaným Květem života
 • Energeticky vodu nabíjí
 • Doživotní garance výměny při rozbití

Nedostupné Vyzkoušejte hlídacího psa

539

 • Všechny naše produkty důkladně vybíráme
 • Možnost vrácení zboží do 30 dnů
 • Zásilky balíme s láskou a ekologicky
Pro vás se rozkrajují - Pavel, Martin a celý tým :-)
 • Opakované použití
 • Zdravotní nezávadnost
 • Úspora vody
 • Úspora elektřiny
 • Rozložitelnost v přírodě
 • Úspora tepla
 • Šetrná výroba a materiály
 • Recyklace
 • Fair trade
 • Šetrná doprava
Zjistěte více najetím myší
Detailní popis
Econea Retap 08 s Květem života (0,8 l) - malinová Pro uvědomělé pití

Je to ReTapka a přece není!

Hrdě vám představujeme náš první jedinečný produktReTapku Econea. Stejně úžasnou a funkční jako jsou klasické ReTapky, ale přece v něčem jinou.

Je doslova naší srdeční záležitostí. Najdete na ní naše srdíčko a zespodu vypískovaný Květ života. Chcete vědět víc o jeho významu? Čtěte dál. 

Báječně nahradí jednorázové PET lahve. Díky perfektně těsnícímu víčku se z ní nic nevyleje a ze širokého hrdla se vám bude skvěle pít.

A platí pro ni stejná garance výměny v případě rozbití jako pro ostatní ReTapky (více informací níže). Jen pak už dostanete běžnou lahev s logem ReTap a bez Květu života.

Tip: Budete-li chtít svou Econea ReTapku dodatečně ochránit (byla by jí přece ohromná škoda!), doporučujeme i některý ze stylových originálních obalů.

Čím jsou Retapky tak báječné 

Ekologické skleněné lahve a karafy Retap vznikly v Dánsku s myšlenkou na plastové ostrovy v oceánech, které jsou tvořeny převážně jednorázovými PET lahvemi. Jsou volbou pro všechny, kdo milují nádherný čistý skandinávský design a chtějí pít chutnou vodu z kohoutku místo podpory nesmyslných jednorázových produktů. Ne náhodou získaly Retapky například prestižní ocenění Red Dot Design Award.

Na všechny lahve a karafy Retap je doživotní záruka. Pokud by vám praskly (i vaší vlastní chybou), výrobce garantuje výměnu. (Detailní informace k záruce jsou níže.)

Všechny Retapky jsou ručně foukané v Česku.

Co to je ten Květ života a proč jsme ho dali na naše ReTapky?

Květ života je jedním z nejstarších symbolů posvátné geometrie. A co to ta posvátná geometrie vlastně je?  Posvátná geometrie je nauka vycházející z klasické geometrie, ve které se přikládá filozofický až duchovní význam některým tělesům a obrazcům. Vyskytuje se v mnoha kulturách napříč historií a její metody můžeme nalézt v plánování a stavbách různých chrámů, mešit, kostelů, oltářů, posvátných studen nebo třeba návsí a také v duchovním umění. Za oficiálního zakladatele posvátné geometrie se považuje samotný starověký filozof Platón. Ten vybral 5 pravidelných mnohostěnů se shodnými stěnami, tzv. platónská tělesa, a ke každému přiřadil po jednom živlu (oheň, země, vzduch, voda a éter).

Květ života je pak tím nejkomplexnějším symbolem, který v sobě ukrývá všechna ostatní tělesa. Je to univerzální symbol energie, života a spojení mezi vším existujícím. Zajímavostí je, že symbol Květu života je jakýmsi jednotícím prvkem mezi všemi náboženstvími a kulturami po celém světě. V průřezu historií od staletích před naším letopočtem až po současnost byl Květ života v různých formách vyobrazován v architektuře na území Egypta, Číny, Íránu, Izraele, ale i Španělska, Francie nebo Slovenska. Autoři nejspíš věděli, že všechno na Zemi pochází z jednoho zdroje a vše je úzce a trvale propojeno. Květ života nás tedy možná vyzývá ke sjednocení naší mysli, srdce a duše a spojení se všeobecnou harmonií vesmíru.

Když si symboliku převedeme do dnešního světa, možná nás vede k zamyšlení nad tím, jak se chováme v činech i myšlenkách k sobě a svému okolí. Že každý lidský počin, který ubližuje planetě, ubližuje lidem samotným. Naopak s každým dobrým skutkem, úsměvem nebo ušetřenou zbytečnou plastovou lahví, možná rozkvétá pomyslný Květ života všeho živého.

Proto jsme tenhle mnohorozměrný symbol umístili taky na naše Retapky. Aby vám připomínal, že co vyšleme, to se k nám vrátí. Tak se při pití usmívejte a vzpomeňte si vždycky s vděčností na to, že mít dostatek pitné vody není samozřejmost. Uvidíte, že s touhle myšlenkou a poselstvím Květu života vám bude chutnat o poznání víc.

A jak je to s tou harmonizací vody?

Kdokoli, kdo se rozhodne začít pátrat po tajemství vody a jejího chování, dříve či později narazí na jméno Masaru Emoto. Tento japonský doktor alternativní medicíny prozradil světu o tajemstvích vody mnohé. Jedni ho bezmezně uznávají, druzí nedůvěřivě kritizují.

S vodou pracoval tak, že z jednoho vzorku vody odebral pipetou padesát až sto půlmililitrů a každý kápl na jednu Petriho misku. Misky s kapkami nechal zmrazit při minus 25 °C a potom je v místnosti chlazené na minus 5 °C prohlížel pod mikroskopem a fotografoval vzniklé krystaly. Ve svých knihách (které vyšly i v češtině) pak prezentuje výsledky, které i jednoznačně interpretuje. Podle Emota totiž voda, vůči které se člověk chová “hezky” (nejen tím, že ji neznečišťuje, ale smýšlí o ní s úctou a vděčností, pozitivně) tvoří krásné a rozvětvené krystaly. Naopak voda, ke které nikdo pozitivní impulzy nevyslal (ba vyslal negativní), tvoří krystaly ošklivé a narušené.

Ačkoli někteří Emotovi vědečtí kolegové se staví k jeho výzkumům nedůvěřivě (podle nich jsou důkazy, které Emoto předkládá, z vědeckého hlediska nedostatečné a fotografie krystalů neobjektivní), o citlivosti vody na různé podněty nelze pochybovat. Důkazy o tom, že voda dokáže reagovat i na velmi subtilní změny elektromagnetického pole Země způsobené sluneční aktivitou, podal již před půl stoletím italský fyzikální chemik Giorgio Piccardi pomocí jednoduché precipitační reakce (hydrolýza chloridu vizmutu) prováděné po řadu let simultánně v několika laboratořích po celém světě.

Ve světě vědy se obvykle mluví jazykem důkazů a racionálních argumentů. Pan Emoto se svými tvrzeními možná dostává tak trochu za hranici chápání levé mozkové hemisféry. Je proto na cítění a intuici každého z nás, nakolik se s jeho zjištěními ztotožní. Jedno mu však upřít opravdu nelze. Svými poznatky a nadšením naučil Masaru Emoto miliony lidí po celém světě milovat čistou vodu a vážit si jí.

Podívejte se na Retapku v akci

(Video je sice v angličtině, ale je dostatečně názorné i beze slov.)

Doporučujeme dokoupit kartáč na lahve pro důkladné avšak šetrné čištění. 

Upozorňujeme, že Retapky nejsou vhodné pro menší děti kvůli tomu, že otvírání a zavírání přeci jen vyžaduje určitý grif a sílu (víčko není šroubovací ale nasazovací).

V Retapu si nechali spočítat ekologický dopad svých lahví

Nezávislý výzkum od Carbon Footprint Ltd. dospěl k uhlíkové stopě 358 gramů CO2 pro jednu půllitrovou Retapku. Co to v praxi znamená? Že když budete Retapku používat každý den, tak oproti PETkám ušetříte za rok přes 30 kilogramů CO2.

Podívejte se na krátké video (v angličtině):

Dále veškeré marketingové materiály firma Retap tiskne na ekologicky šetrný papír, převážně s velmi přísnou skandinávskou certifikací Svanemærke (Severská labuť), a to pomocí organických barev. Tisk je CO2 neutrální, investují totiž do offsetových programů pro rozvoj zelené energie v rozvojových zemích.

Ze skla voda chutná nejlépe

Ze skla voda chutná nejlépe a navíc se udržuje mnohem lépe než plast, nepoškrábe se (což se u plastových lahví může snadno stát i jen po několika pečlivých umytích). Také nepřejímá barvy ani pachy a samozřejmě do vody nevypouští žádné nebezpečné toxiny jako jsou ftaláty nebo BPA (Bisfenol-A). Nemá žádné hrany, kde by se mohly usadit bakterie.

Borosilikátové sklo, ze kterého je tato ekologická lahev vyrobená, je výjimečné - je odolné teplu i většině pádů, pevnější a přesto lehčí než běžné sklo. Prakticky to znamená, že do studené lahve můžete nalít vařící vodu a nemuset se bát, že praskne. Pokud vám dítko zvrhne láhev z konferenčního stolku, neměla by se rozbít (pokud tedy nemáte podlahu z betonu). I díky těmto vlastnostem se borosilikátové sklo používá pro výrobu potápěčské techniky nebo laboratorního skla.

Jen upozorňujeme, že i přesto, že borosilikátové sklo je výrazně odolnější než běžné, tak je třeba s lahví zacházet opatrně - zcela nerozbitná samozřejmě není.

Pijeme, pijeme

O důležitosti hydratace těla jsme všichni slyšeli mnohokrát. Proč je ale skutečně tak potřebné pravidelně pít tekutiny? Když je tělo patřičně hydratované, krev má správnou konzistenci a může se efektivně pohybovat tělem. To má pozitivní vliv na distribuci živin do celého těla, úroveň energie, regeneraci i detoxikaci organismu. Samé dobré věci. :-)

Detailní informace k záruce

Pokud se vám lahev nebo karafa jakýmkoliv způsobem rozbije, český dovozce vám zajistí její výměnu. Postup je velmi snadný a rychlý. Stačí navštívit tuto stránku na webu českého dovozce lahví Retap a vyplnit online formulář, ke kterému nahrajete doklad o koupi a foto rozbité lahve či karafy. Dovozce bude dělat vše proto, aby vám nový produkt odeslal nejpozději do 14 dní. 

Za poslání nového lahve nebo karafy je od srpna 2017 nutné uhradit poplatek 108 Kč (v rámci ČR) nebo 141 Kč (zaslání na Slovensko) za náklady na balné a dopravné. Vzhledem k tomu, že výměnu vyřídíte jednoduše z pohodlí domova a střepy nemusíte nikam posílat, plně s tímto poplatkem souhlasíme. Dovozce vyřídí kompletně vše za vás.

Pokud jste si od nás koupili naši jedinečnou Retapku Econea s Květem života, tak se na vás záruka rovněž vztahuje, ale jako novou lahev dostanete již běžnou Retapku se standardním potiskem, tzn. bez Květu života a našeho srdíčka. Ve formuláři na uplatnění záruky je sice v P.S. uvedena poznámka, že na lahve s privátním potiskem se záruka nevztahuje, ale dle dohody s českým dovozcem to pro Econea Retapky neplatí. 

Pozor, pokud lahve kupujete jako firma (tedy na IČ), pak výrobce záruku doživotní výměny neposkytuje. V případě rozbití tedy garanci nelze uplatnit.

Jak je to s recyklací borosilikátového skla?

Borosilikátové sklo bohužel do zeleného kontejneru na sklo nepatří. :-/

Je možné jej sbírat pouze odděleně a recyklovat ho dokáže pouze samotný výrobce. Borosilikátové sklo má totiž vyšší teplotu tání (tavnou teplotu), než obyčejné sklo a nelze jej tedy třídit a recyklovat stejným způsobem. 

Vzhledem k tomu, že výrobci lahví konkrétní továrnu, která pro ně lahve vyrábí, nezveřejňují (je to součástí jejich know-how), nemáme ani my možnost zprostředkovat zpětný odběr.

Pokud se vám tedy Retapka rozbije, lze ji vyhodit do směsného odpadu nebo do sběrného dvora a zdůraznit, že se jedná o varné sklo. My v Econea doporučujeme volit druhou variantu.

I přesto je ale používání borosilikátových lahví jednoznačně ekologičtější než nakupování jednorázových PET lahví, jak píšeme o řádek níže.

Vyjádřete jasně svůj názor na jednorázové PETky

Každý rok se na světě vyhodí tolik plastových lahví (přes 22 miliard kusů!), že kdybychom je postavili na sebe, tak se dotkneme Měsíce - 50x! Budete-li pít kohoutkovou vodu, tak nejen že jasně vyjádříte svůj názor na zbytečné jednorázové PETky, ale voda samotná se k vám potrubím dostane doslova 1.000krát šetrněji. Navíc kohoutková voda je o 99 % levnější než balená, takže se vám investice do lahve rychle vrátí. Za dobu její životnosti ušetříte tisíce korun.

Parametry
Barva: malinová
Materiál: Tělo: borosilikátové sklo, víčko: termoplastický elastomer (TPE)
Podíl recyklovaného materiálu: 20 %
Průměr hrdla: 30 mm
Rozměry: výška 230 mm, průměr nejvíce 88 mm
Váha: 220 g (s víčkem)
Země původu: Lahev je vyrobená v ČR, víčko v Dánsku. Gravírována v ČR.
Značka
 • Econea Retap