Naše stránky využívají magické a tajuplné soubory cookie. Procházením econea.cz potvrzujete, že víte, co to cookies jsou, jak je můžete odmítnout a jak zpracováváme osobní údaje všech hrdinů.  Rozumím

226 633 542 (Po - Pá: 8 - 17 h)

info@econea.cz    

Váš košík je prázdný, honem do něj něco přihoďte! :-)

Pokračovat v nákupu

Ecogam Ecoxygen Turb'eau - 5,75 litruNejúspornější sprcha na trhu

Sprcha Ecoxygen Turb'eau je nejúspornější sprchovou hlavicí na našem trhu. Ve svém superšetrném, avšak účinném módu nabízí průtok pouze 5,75 litrů za minutu - oproti běžným 15 - 18 litrům klasické hlavice. Běžná čtyřčlenná rodina s ní tak ušetří každý rok více než 33.000 litrů vody, téměř 70 % energie na její ohřev a minimálně 5.500 Kč (spíše však více). Přitom si zachováte vysoký komfort sprchování a účinnost mytí.

Vybrat si můžete mezi superšetrnným módem, který prosycuje vodu vzduchem anebo komfortním módem se silným, masážním proudem. 

Voda je základem života, je nesmírně cenná a pro člověka je jí k dispozici stále méně. Stojí za to s ní šetřit nejen z ekonomického pohledu.

 • savings
  Úspora 5.500+ Kč ročně za rodinu
 • Nejnižší průtok 5,75 litrů za minutu
 • Snadná montáž
 • Úspora vody a energie k ohřevu až 70 %
 • Vysoký komfort sprchování
 • Zabraňuje vzniku vodního kamene

Nedostupné(očekáváme každým dnem) Vyzkoušejte hlídacího psa

999

top
Ecogam Ecoxygen Turb'eau - 5,75 litru
 • Všechny naše produkty důkladně vybíráme
 • Možnost vrácení zboží do 30 dnů
 • Zásilky balíme s láskou a ekologicky
Pro vás se rozkrajují - Pavel, Martin a celý tým :-)
 • Opakované použití
 • Zdravotní nezávadnost
 • Úspora vody
 • Úspora elektřiny
 • Rozložitelnost v přírodě
 • Úspora tepla
 • Šetrná výroba a materiály
 • Recyklace
 • Fair trade
 • Šetrná doprava
Zjistěte více najetím myší
Detailní popis
Ecogam Ecoxygen Turb'eau - 5,75 litru Nejúspornější sprcha na trhu

Sprcha Ecoxygen Turb'eau od kanadsko-francouzské firmy Ecogam je nejúspornější sprchovou hlavicí na našem trhu. Ve svém superšetrném, avšak účinném módu nabízí průtok pouze 5,75 litrů za minutu - oproti běžným 15 - 18 litrům klasické hlavice.Běžná čtyřčlenná rodina s ní tak ušetří každý rok více než 33.000 litrů vody, téměř 70 % energie na její ohřev a minimálně 5.500 Kč (spíše však více). S rostoucími cenami energií to bude víc a víc. 

Přitom si zachováte vysoký komfort sprchování a účinnost mytí.

Pokud si nejste jistí, jak si vybrat správnou sprchovou hlavici či zda raději nezvolit jen sprchový šetřič, podívejte se do našeho návodu a bude to hračka.

Superúsporný nebo komfortní mód?

Nabízí 3 módy, které můžete měnit v průběhu sprchování:

 • superúsporný mód (5,75 l za minutu) s venturiho efektem, který prosycuje vodu vzduchem - hlavice má unikátní design s 36 otvory pro přívod vzduchu,
 • komfortní mód (8 l za minutu) se silným, masážním proudem,
 • mód pauza, kdy ze sprchy pouze slabě teče voda (0,6 l za minutu) - na namydlení se nebo aplikaci šamponu.

Některé testy uvádí ještě nižší faktickou spotřebu.

antivápennou úpravu a tak se v běžné vodě nezanáší vodním kamenem. V případě extrémně tvrdé vody však nezanášení není možné garantovat.

Hlavice je vhodná pro oblasti s nižším i silným tlakem vody.

Garance průtoku

Deklarovaný průtok 5,75 litrů je garantovaný při tlaku 3 bary. Tlak ve vodovodním řádu je v Česku však často vyšší a tak se může stát, že vámi změřený reálný průtok se bude lišit. Tlak navíc může kolísat a tak se hodnota průtoku trochu mění.

Montáž zvládne každý

Za stávající sprchu jí vyměníte velmi snadno - zvládne to doslova každý.

Sprchou protéká spousta peněz

Průměrný Čech ročně spotřebuje asi 12.000 litrů vody jen na sprchování. Nezdá se to, ale při ceně 90 Kč na 1 m3 vody a dokonce 150 - 300 Kč za její ohřev (dle typu využívané energie) je to výdaj minimálně 2.000 Kč za rok jen za sprchování na 1 osobu. Tento náklad můžete po instalaci sprchové hlavice snadno snížit o víc než polovinu.

O firmě Ecogam

Kanadsko-francouzská firma Ecogam byla založena již v roce 1997. Její představitelé rozvíjí úsporná řešení již od roku 1991.

Voda je základem života

Voda je základem života, je nesmírně cenná a pro člověka je jí k dispozici stále méně. Pokrývá sice 70 % povrchu planety, ale pouze 0,003 % z celkového objemu na Zemi je bez problémů dostupné pro lidské užití. Existují reálné scénáře, kdy by se v budoucnu o pitnou vodu mohly vést války. Rozhodně stojí za to s ní šetřit nejen z ekonomického pohledu.

Musí být produkty vyrobené v Asii vždycky jen ekologické zlo?

V ideálním světě by se všude prodávaly pouze produkty lokální výroby a z lokálních surovin. K takovému ideálu je ale daleko a trh a ekonomika nějak fungují. V tom všem nikdy není nic jen černobílé. My za své poslání považujeme hledat a nabízet alternativy, které něco skutečně zlepšují, jsou v něčem udržitelnější a ekologičtější.

Snažíme se české výrobce vyhledávat a podporovat. Pokud ale chceme nabízet opravdu širokou škálu produktů ve všech segmentech, musíme sáhnout i do cizích vod. I drtivá většina evropských firem, které se soustředí zejména na kategorii zero waste produktů, vyrábí na nějakém místě v Asii. Ať už Číně, Taiwanu či Indii. Proč? Především kvůli dostupnější ceně a velkým kapacitám.

Jak se říká, důvěřuj, ale prověřuj. Určitě je tedy žádoucí se zajímat o to, jak konkrétní asijská továrna funguje. Jestli nabízí svým pracovníkům férové podmínky, jestli dbá na ekologické faktory, nebo zda zaručuje vysokou kvalitu.
Pokud tomu tak je, považujeme i produkty z Asie za schůdné. Obzvláště proto, že si koupíte jeden produkt, který pak nahradí stovky, ne-li tisíce jednorázových. Bilance uhlíkové nebo obecně ekologické stopy je pak podle nás jasně pozitivní.


Skladové číslo: ECG001, pozice: H-3-4-B

Parametry
Minimální tlak: 3 bary
Průtok vody: 5,75 - 8 litrů za minutu
Typ závitu: 1/2" (coul) vnější
Maximální tlak: 6 barů
Země původu: Vyrobeno v Číně.
Garantovaný průtok při tlaku: 3 bary
Průměr hlavice: 40 mm
Značka