Přečtete za: 6 min

Z cesty. Je tu „paní kosmetika.“ Přírodní a návykově voňavá. Yope!

Nedávno jsem byla na návštěvě u známých. Potřebovala jsem si v koupelně umýt ruce, a tak jsem sáhla po nevinně pomrkávající lahvičce na umyvadle. Stlačila jsem pumpičku a… Překvápko! Ruce mi začala oblizovat dávka azurově modré, lepkavé tekutiny vonící po… hmmm, vlastně ani nevím čem. Po čuchu to nešlo poznat. Přírodu to mýdlo ale nevidělo ani z rychlíku.

Trochu jsem váhala, jestli si kazit náladu, jenže malý šťoural ve mně nedal pokoj, a tak jsem koukla na zadní stranu. To, co jsem uviděla, byl dokonalý příklad obludária konvenčních přípravků na mytí… vlastně čehokoliv. 15 řádků látek, ze kterých člověku oči přechází. V hlavě se mi rozblikalo červené světýlko. A celé mi to došlo.

Napadlo vás totiž někdy, že za jeden den si jen na ruce vymačkáme mýdlo (a spláchneme do odpadu) hned několikrát? Za týden je takových umytí desítky, za měsíc stovky! Proto je přesně tohle okamžik, kdy je fajn se zastavit a popřemýšlet, jestli taková (nejen) umyvadlová strašidla nevykázat v rámci novoročních předsevzetí z domu.

Pokud totiž musíme čuchat umělé vůně a studovat dlouhatananánské složení, ať už u přípravků na mytí rukou, krémů na promazávání těla nebo čističů všemožných povrchů, nikdy to nebude čtení pohádky s dobrým koncem.

Co s tím?

Jasně, kupovat přírodní kosmetiku a drogerii. Jenže i mezi tou jsou velké rozdíly – jak v kvalitě, tak v ceně. Proto tu mám tip pro každého, kdo si chce prozelenit všechny póry na těle nebo si zatancovat se smetáky v jiném rytmu – za dobrou cenu, a přesto kvalitně.

Kosmetika a drogerie, na které nenecháte výplatu. Yope!

Protože zrovna mycí prostředky jsou něco, co všichni používáme denně, jsme v Econea rádi, že existuje výrobce, který se snaží vyhýbat těm nejhorším běžně používaným látkám a zároveň vám neudělá díru do peněženky.

Když totiž filutové z Yopu začínali, zjistili, že na trhu neexistuje kvalitní a zároveň cenově přijatelná varianta kosmetiky. A koumali tak dlouho, až vyrobili nádherně voňavá, přitom kvalitní tekutá mýdla, tělová mléka, sprchové gely i ekologické čističe za cenu, kterou si běžný smrtelník může dovolit.

Omrknout báječnosti od Yope

Pro tuto polskou značku je ale kromě dobré ceny důležité hlavně jednoduché a co nejpřírodnější složení. Své lahvičky plní vášní k přírodě a věří, že každá z nich by měla ukrývat jen rostlinné mycí a pečující látky. I proto jejich výrobky obsahují minimálně 90 % přírodních surovin. Některé až 99 %.

V žádném produktu nenajdete parabeny, silikony ani umělá barviva, běžně se topící v konvenčních mýdlech, a nezřídka i v přírodní kosmetice.

Eňo ňuňo vůně, kvůli kterým vás z koupelny nikdo hodiny nedostane

Přírodní tekutá mýdla od Yope

Na Yopu máme ale všichni nejradši jejich výborný cit pro výběr vůní. Jsou to snad ty nejvoňavější produkty z našeho e-shopového sortimentu. Při prvním očuchání jsme šli do kolen. Vůně totiž vybírají opravdu pečlivě. Chtějí se odlišit a výborně se jim to daří. Vyzkoušeli stovky kombinací, aby vám pak mohli naservírovat takové pecky jako třeba hydratační tělové mléko s kořeněnou vanilkou a skořicí, tekuté koupelnové mýdlo s exotickým fíkem nebo sprchový gel s osvěžující třezalkou.

Yope ale šel ještě dál a jako jediný vymyslel kuchyňská mýdla, která nádherně voní (jak jinak), nevysušují pokožku, a dokonce neutralizují pachy. Smrdutý česnek, cibule nebo ryba se tak na vašich rukou dlouho neohřejí.

A co čističe, jsou bezpečné (a mají si kde hrát)?

Na hraní je vysloveně užije. Všem hadrům a smetákům vykouzlí z přidušeného života, pod vládou běžných chemo-čističů, ráj. Hlavně díky vůním jako je bambus, levandule nebo zelený čaj.

Bezpečné rozhodně jsou. Je ale dobré vědět, že všechny čističe od Yopu obsahují v minimálním množství látky methylisothiazolinone (MI) a benzisothiazolinone (BI) – syntetické konzervanty – které se označují za alergeny a testy naznačují jejich možnou neurotoxicitu.

Proč je tedy v našem sortimentu najdete?

  1. Objem těchto látek v čističích Yope je minimální – pod 0,01 % z celku. Po důkladném přechroupání dostupné literatury jsme přišli na to, že kombinace těchto dvou konzervantů umožňuje použití velmi malého množství. Na rozdíl od jiných, alternativních, látek, kde jejich koncentrace musí jít až do jednotek procent.
  2. Yope má tyto látky pouze v čističích, které si běžně nepatláme na tělo. Jejich mýdla, gely, tělová mléka ani krémy tyto látky neobsahují.
  3. Je to pro nás příležitost, jak zatlačit na výrobce, aby složení upravil, a my jsme tak dosáhli skutečné změny. Ta by nebyla možná, kdybychom od toho dali ruce pryč. S výrobcem jsme v kontaktu a vypadá to, že vše je na dobré cestě. Držte všechny palce!
Všechny přírodní čističe od Yope s originálními vůněmi

Ty nejprodávanější kousky pro přírodní závisláctví

Abyste si mohli udělat přímo obří radost, dali jsme dohromady pár nejoblíbenějších kousků z našeho sortimentu.

U tekutých koupelnových mýdel sáhněte po:

Sprchový gel – třezalka

Večerní koupel nebude už nikdy nuda se sprchovými gely, po kterých:

Krémy na ruce vás kdykoliv dobronaladí:

Tělová mléka zase vyživí pečujícími oleji (kokosovým, olivovým nebo olejem z baobabu):

Pány hadry a smetáky potěší čističe na podlahy a parkety s 99% přírodním složením:

A vyzkoušet můžete i takového malého Ramba – kuchyňské mýdlo s pečujícími minerály. Nebo si zahrát na sprejera s levandulovým čističem na koupelny.

Dětská přírodní mýdla od Yope

Zkrátka, jestli nejste jednorožec s hroší kůží, Yope dopřeje vašim pórům lázně a roztančí všechny smysly. I oči se pokochají. Všechny produkty totiž mají krásný design.

Tak pokud nějakou tu lahvičku vyzkoušíte, dejte nám pak vědět, jak to dopadlo. Jestli se z vás třeba nestal hroch.

Prosíme sdílejte dalším každodenním hrdinům

Ve virtuální realitě krotitelka písmenek a tanečnice s klávesnicí. V reálném životě sběračka inspirace, co nemůže žít bez jógy, hor a lesa. V Econea se stává zelenou guru. Vymýšlí a píše inspirativní obsah proti nudě.

Zanechte nám komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share6
Tweet
Share
Pin1