3 komentáře Přečtete za: 3 min

Top 10 eko-produktů Tierra Verde, které nedáte z ruky

Zlaté české ručičky zase jednou něco pevně uchopily a rozhodly se, že udělají svět lepším místem. Tyto povedené ruce patří Nataše Foltánové, zakladatelce unikátní přírodní značky Tierra Verde. Nataša je nemá složené v klíně a v kapsách se také často nehřejí. Už deset let s nimi totiž vytváří ekologickou drogerii pro všechny, kdo chtějí své domovy proměnit v zelené oázy.

Pokud vás zajímá, jak to všechno začalo, Natašinu cestu od mrkve k mýdlovým ořechům odhaluje tento článek.
Nataša Foltánová
Nataša Foltánová, zakladatelka Tierra Verde

Výrobky od Tierra Verde nám v Econea přirostly k srdcím i k domovům. Mohou za to přírodní látky a šetrné materiály jako mýdlové ořechy, bambus či biobavlna, které nám pomáhají žít zdravěji a nevypouštět z domácností pochybné odpady. Nesmírně sympatický je nám i punkový začátek Natašina zeleného snu (nám věrně známý :-)), dobrota a zapálení, které čiší z celého týmu. A konečně, oblíbili jsme si i jejich obrovsky široký sortiment. Ať už sháníte prostředky na úklid či praní, pomůcky k bezobalovému nakupování, dámské hygienické potřeby nebo vychytávky pro ekologický život s domácími mazlíčky, Tierra Verde nezklame.

Abyste se při brouzdání v té záplavě nádherných eko-kousků neutopili, napadlo nás, že vám hodíme záchranný kruh. Sami totiž moc dobře víme, že při prvních (či druhých) krůčcích k šetrnější domácnosti někdy ztěžkne noha. Není lehké se rozhodnout, který výrobek zvolit, jindy zkrátka chybí inspirace. Z rybníčku Tierra Verde jsme proto dnes vylovili deset nejoblíbenějších výrobků našich zákazníků. Pojďme se na ně společně podívat.

1. Olivové mýdlo na ruce Mama Natura

Vítězství slaví mýdlo umíchané ze dvou ingrediencí! Kvalitní olivový olej a sůl. Nic víc, nic míň. A my slavíme s ním. Těší nás totiž, že místo přeplácaných konvenčních produktů volíte jednoduchost a čistotu. Olivové mýdlo pokožku do hloubky vyživí a nevysušuje. Omega-3 a Omega-6 mastné kyseliny, vitamíny E a K i minerály podporují elasticitu kůže a zanechají ruce hebké.

2. Prací soda Yellow&Blue

Na druhé místo nám vypěnila tato prací soda. Základní suroviny zkrátka frčí! Tato soda je totiž gró při výrobě domácího pracího prášku nebo mýdlového slizu, které patří k nejlevnějším a nejekologičtějším způsobům praní. Kromě srdce eko-pradlenek umí soda “obměkčit” také vodu, a chrání tak pračku před usazováním vodního kamene. 15kg kbelík potěší ty, kteří ji touží mít stále po ruce.

3. WC čistič Yellow&Blue

Na toaletě trůníme se železnou pravidelností, proto nás bronzové umístění WC čističe vůbec nepřekvapilo. Všechny jeho ingredience jsou rozložitelné v přírodě, účinně rozpouští usazeniny, dezinfikuje a nejdůležitější místnost domu provoní po borovicovém lese. 🙂

4. Síťovka s dlouhým uchem Casa Organica

Bramborovou medaili si za své dlouhé ucho zavěsila síťovka z biobavlny. Možná proto, že unese i smečku brambor, možná díky minimalistickému designu. Zero waste začátky jsou s ní zkrátka o poznání jednodušší a poslouží vám dlouhá léta.

5. Pratelné odličovací tamponky Mama Natura

Na pátou příčku se dokutálely sametově heboučké tamponky ze 100% biobavlny. Pleť odlíčí a vyčistí bez podráždění a především bez zbytečného odpadu z klasických jednorázových odličováků. Doporučuje je i zákaznice Nikola: “Používám bavlněné pratelné odličovací tampony, které jsou na kůži moc příjemné a hlavně si je oblíbily moje malé děti, které si díky nim krásně samostatně umývají vodou obličej a třeba i počmárané ruce. ;-)”

6. Gel na nádobí Yellow&Blue 

Poradí si s umaštěnci všeho druhu, od talířů po hrnce, k pokožce rukou přitom zůstává galantní. Základ jeho receptury tvoří extrakt z mýdlových ořechů získaný šetrně – za studena, a k tomu mýdlo z kokosového a olivového oleje. Postávání u dřezu pak zaručeně zpříjemní jeho jemná pomerančová vůně.

7. Kartáč na sklenice a lahve s madlem Casa Organica

Na sedmém místě se tyčí spasitel všech ušpiněných lahví a příliš krátkých prstů. Štětinky z kokosových vláken, odolné vůči bakteriím, jsou drsné k nečistotám, ale šetrné k povrchům. Dřevěné madlo šikovně padne do ruky a dosáhnete s ním na dno i těch nejhlubších sklenic. Můžete s ním navíc zamávat na rozloučenou všem umělohmotným kartáčům. 🙂

8. Kompostovatelné sáčky na bioodpad Casa Organica 

Na tomto stupínku se vesele třepotají praktické sáčky na sběr organických zbytků z kuchyně. Speciální kraft papír obsahuje 40 % recyklovaného papíru a i když je mokrý, jen tak se neprotrhne. S klidem v duši ho můžete vyhodit do hnědé popelnice na bioodpad nebo s ním podpořte svůj vlastní kompost na zahrádce. Kompostování třikrát hurá!

9. Levandulová silice Yellow&Blue

Cítíte to taky? Devátá příčka dost zavání… Klidem a uvolněním z blahodárné levandule. 🙂 Tento esenciální olej je léčivá a multifunkční přísada a jeho užití v domácnosti je opravdu široké. Oblečení provoní pár kapek přidaných do praní, toaletu promění z minového na levandulové pole a v obýváku navodí uvolněnou večerní atmosféru.

10. Puer – Bělicí prášek pro praní Yellow&Blue

Přehlídku neoblíbenějších produktů uzavírá Puer, biologicky odbouratelný prášek mnoha schopností. Funguje na bázi aktivního kyslíku, postará se o sněhovou bělost vašich košil, poradí si s urputnými skrvnami a pomůže i s ucpaným odpadem nebo špinavou vanou.

 

Desítka favoritů od Tierra Verde se nám krásně uzavřela. Snad v ní najdete inspiraci a pomůže vám procházet každodenním životem šetrněji. A pokud jste mezi deseti nejoblíbenějšími produkty nenašli svého favorita, budeme rádi, když se s námi o něj podělíte v komentářích.

Prosíme, sdílejte článek se svými blízkými. Snad je také inspiruje k šetrnějšímu životu:

Celý říjen sleva 15 % na českou ekodrogerii Tierra Verde
Milovnice přírody a všeho živého. Ekologie pro ni začala být tématem, když žila dva měsíce na ostrově a viděla na vlastní oči, jaký dopad má každý lidský krok. Voda se neztrácela kdesi nenápadně v trubkách jako ve městech, vše bylo najednou odhalené. To jí navždy změnilo pohled na přírodu. V Econea.cz se jí splnil sen, že může o každodenních ekologických volbách psát.

3 komentáře

Zanechte nám komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share19
Tweet
Share
Pin