Přečtete za: 3 min

Inspirace na originální eko dárky k Vánocům

Inspirace na originální eko dárky k Vánocům

Přijít každý rok s originálním nápadem na ekologické vánoční dárky je těžké, co si budeme povídat. Po čem sáhnout, nebo co si přát, pokud se chcete vyhnout plastům, horám odpadu, ponožkám a svetrům se sobem? V dnešním článku vám ukážeme, jak si ve změti možností vybrat snadno, rychle, zdravě a udržitelně. A také tipy na DIY i dobročinné dárky.

Tipy na ekologické vánoční dárky

Není žádným tajemstvím, že pokud máme příliš mnoho možností, vybírá se nám hůře, než když je jich jen pár. To platí u nakupování marmelád i u výběru vánočních dárků. Prokousávat se hromadami věcných dárků může být unavující. Protože jich v e-shopu Econea.cz máme už skoro 3 000, poladili jsme naši dárkovou kategorii na e-shopu tak, abyste na ní sehnali dárek během pár vteřin. Jaké novinky jsme pro vás nachystali?

Dárek k Vánocům pro muže

Vybírat dárky mužům může být zapeklité. Někteří všechno mají, jiní nic nepotřebují, další neví, co by si přáli,… Přitom by jim tolik Ježíšků chtělo udělat radost. Abyste to měli jednodušší, vytvořili jsme novou kategorii Dárky pro muže.

Najdete v ní dárky, které jsou ekologické, maximálně přírodní, udržitelné a zero waste. Navíc nezkřivili přírodě ani vlásek a zvířeti ani chloupek. Vašim drahým mužům zpříjemní holení, hygienu a sportování. Podpoří produktivitu i obranyschopnost, postarají se o hladce oholenou tvář, krásný dlouhý vous i intimitu.

Dárek k Vánocům pro ženu

Vybírat dárky pro ženy je někdy vyšší dívčí, ale bývá to jednodušší, než vybírat dárky mužům. Je dobré si pamatovat, co jste dávali předešlé roky, abyste se omylem neopakovali… Díky našemu novému rozdělení to jde ale hladce jako po jojobovém oleji.

V kategorii dárky pro ženy najdete přírodní kosmetiku, voňavé rostlinné svíčky bez škodlivých látek, všemi mastmi mazaná rostlinná másla a oleje, relaxační koupele i aromaterapii, zero waste vychytávky do domácnosti i na cesty, účinnou eko drogerii, zdravé lahodosti pro mlsné jazýčky i doplňky stravy.

TIP Prozkoumejte naši vymazlenou kategorii dárkové balíčky a sady.

Dárky k Vánocům pro děti

Vánoce jsou asi nejkouzelnější s dětmi. S těmi malými, když vidí první stromeček, s těmi většími, když už se radují z dárků, i s těmi v pubertě, které mají plnou pusu vtipných poznámek. Ať už sháníte dárky pro děti, vlastní, nevlastní nebo cizí, usnadnili jsme vám to. V nové kategorii Dárky pro děti najdete:

Dárkové pouzkazy k Vánocům

Nejste si jistí, jestli sáhnout do poličky s kosmetikou, drogerií nebo zero waste životním stylem, a přesto chcete darovat eko dárky? Máme pro vás řešení. Věnujte dárkový poukaz a obdarovaná nebo obdarovaný si pak vyberou podle svého gusta.

Dárkové poukazy máme v hodnotách:

TIP Rádi byste darovali kvalitní a udržitelné dárky z bio bavlny? Taková trička, mikiny, šaty, doplňky (šály, batohy, ponožky) ručně šije česká firma Zdravé tričko, která vyrábí „pomalou“ a férovou módu.

DIY dárky pro kohokoliv k Vánocům

S láskou dělaný a vlastnoručně vyráběný dárek potěší v dnešní uspěchané a digitální době obzvlášť. Pro a proti domácí výroby jsme rozebrali v našem článku Fenomén DIY aneb „udělej si sám“ – vyplatí se koupit, nebo vyrobit? A tady vám přinášíme 9 tipů na DIY ekologické dárky bez odpadu (zero waste):

Kosmetika:

Eko drogerie:

Intimita:

Různé:

Charitativní dárky, které potěší hned 3x

Fandíte minimalismu a dobrým skutkům? Darujte svým blízkým dobročinnost. Pomůžete, kde je to potřeba, a dobrý pocit zahřeje hned třikrát – vás, vaše blízké i obdarované lidi nebo přírodu.

  • Arnika je česká nezisková organizace, která od roku 2001 spojuje lidi usilující o lepší životní prostředí. Dlouhodobě prosazuje méně odpadů a nebezpečných látek, živé řeky, pestrou přírodu a právo občanů rozhodovat o životním prostředí.
  • ADRA je humanitární organizace, která patří do mezinárodní sítě nevládních organizací fungujících ve více než 100 zemích světa. V ČR působí od roku 1992. Poskytuje okamžitou humanitární pomoc při mimořádných událostech a věnuje se také globálnímu rozvojovému vzdělávání.

Vaše tipy na ekologické dárky k Vánocům

Co budete letos nadělovat pod stromeček? Kupované ekologické dárky? DIY dárky? Dárkové poukazy? Charitativní dárky? Nebo něco jiného? Podělte se s námi v komentářích o další tipy na udržitelné, zdravé a ekologické dárky. Víc Ježíšků víc ví. 😉

Prosíme, sdílejte tento článek dál, ať má více lidí letos zelenější a zdravější Vánoce. Děkujeme.

Milovnice přírody a všeho živého. Ekologie pro ni začala být tématem, když žila dva měsíce na ostrově a viděla na vlastní oči, jaký dopad má každý lidský krok. Voda se neztrácela kdesi nenápadně v trubkách jako ve městech, vše bylo najednou odhalené. To jí navždy změnilo pohled na přírodu. V Econea.cz se jí splnil sen, že může o každodenních ekologických volbách psát.

Diskuse

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Share
Tweet