Přečtete za: 4 min

Za vším hledejte ženu? Příběh Marlene Sandberg, zakladatelky značky Eco by Naty

V roce 1994 byla právničkou v korporátu, měla dva malé syny a čím dál tím větší zájem o ekologii. “Náhodou” se jí dostal do ruky článek v novinách o škodlivém dopadu běžných jednorázových plen na životní prostředí. Fakta ji zaskočila.

Motivace šokem

Dočetla se, že jedno dítě za půl roku vytvoří přibližně půl tuny odpadu z běžných jednorázových plenek. Vyděsilo ji, že se běžné pleny vyrábí z ropy. Tehdy se zuby nehty chytila myšlenky, že najde zdravější a přírodnější řešení. 5 let bádala, studovala a testovala. Z právničky se stala ekologickou podnikatelkou. Založila značku Eco by Naty a uvedla na trh své první eko pleny. Od té doby přinesla na trh celou řadu eko produktů pro děti a ženy – přírodní kosmetiku, vlhčené ubrousky, dámské vložky, tampony i plenkové kalhotky. Eco by Naty je dnes jedničkou na švédském trhu a jednou z nejvýznamnějších světových eko značek.

Jak to chodí v “eko světě”

Mnoho značek dá na obal svých “eko produktů” zelenou barvu, slušivý zelený lísteček, vlastní eko odznak a je to. Neznalý spotřebitel rozdíl nepozná.
Při bližším pohledu na složení produktu je ale člověku hned jasné, odkud vítr fouká. Jde o greenwashing.

Marlene Sandberg se rozhodla jít jinou cestou. Věří v chytrého spotřebitele, který čte složení a “fakta” z obalu si ověří.

Opravdové certifikace

Marlene používá do svých eko plen a eko dámských vložek vysoce kvalitní přírodní materiály, které jsou až pětkrát nákladnější než běžně používané. Provádí výzkum, posouvá vývoj a pravidelně vylepšuje stávající řešení.

Ekologické plenky Naty získaly jako první na světě certifikaci OK Biobased Certification od Vincotte. To je jedna z nejpřísnějších nezávislých certifikací na světě. Dnes mají všechny produktové řady značky Naty tuto certifikaci. Je to nejlepší důkaz ekologického mistrovství, který známe.

“[…] Zakládala jsem svou značku s odhodláním vyrábět vysoce účinné produkty, které jsou šetrnější k přírodě, zdravější pro dítě a s vynikající účinností. Eco by Naty splňuje všechno.“ Marlene Sandberg, CEO a zakladatelka Eco by Naty

Co u nás od Naty najdete?

Eko hygienické pomůcky pro ženy a děti i kosmetické produkty. Jsou maximálně přírodní, výjimečně měkké, jemné na dotek a ve slušivém švédském designu.

Ekologické menstruační vložky

Nenajdete v nich ani stopu po škodlivé chemii, parfémech, bělidlech a můžete je kompostovat, protože jsou ze 100 % z přírodních materiálů. Savá dřevitá celulóza a nepropustný film z kukuřičného škrobu se postarají o přirozenou, čistou a šetrnou cestu, jak se můžete během svých dnů cítit v bezpečí a přitom v pohodě.

Naty slipové vložky – normal (🩸🩸) jsou vhodné pro konec menstruace nebo v období špinění mimo menstruaci.
Naty slipové vložky – super (🩸🩸🩸) silnější vložky jsou vhodné pro poslední dny menstruace nebo v období špinění.
Naty denní vložky – normal (🩸🩸🩸) bez křidélek se hodí pro slabší a běžnou menstruaci.
Naty silné vložky s křidélky – super (🩸🩸🩸🩸) jsou pro běžnou až silnější menstruaci. Hodí se na sportování.
Naty noční vložky s křidélky (🩸🩸🩸🩸🩸) jsou vhodné pro silnou menstruaci přes den nebo v noci.

Naty slipové vložky normal a Naty silné vložky s křidélky super patřily mezi nejoblíbenější eko produkty roku 2019.

TIP Pro kojící maminky má Naty vložky do podprsenky. Jsou 100% přírodní, kompostovatelné, měkoučké, nenápadné a skvěle sají.

Ekologické tampony

Naty tampony super

Jsou bez bělení chlórem, vyrobené ze 100% biobavlny (= bez pesticidů a herbicidů). a vhodné i pro tu nejcitlivější pokožku. Absorbují až dvacetinásobek vlastní váhy. Dovolí pokožce dýchat, pomáhají zklidňovat a předcházet podráždění kůže. Jsou zcela bez parfemace. Budete se s nimi cítit jako v bavlnce. 🙂

Naty tampony regular (🩸🩸) jsou vhodné pro slabou až střední menstruaci.
Naty tampony super (🩸🩸🩸) jsou vhodné pro střední až silnou menstruaci.
Naty tampony super plus (🩸🩸🩸🩸) jsou vhodné pro silnou menstruaci během dne i noci.

Eko pleny a ubrousky

Nová generace Naty plen má dotykovou vrstvu zcela bez ropných plastů. Pokožka miminka je tak v bezpečném prostředí a nezapařuje se. Plenky jsou díky tomu vhodné i pro děti s alergiemi a ekzémy. Zástupy spokojených rodičů a dětí potvrzují, že účinností, jemností a praktičností se naprosto vyrovnají běžným jednorázovkám. Přebalovat děti a být u toho dál “zelený rodič” u Naty znamená naprosté pohodlí bez kompromisů. Dítě v suchu a rodič v klidu. 🙂

U přebalování se můžete těšit na něžný designový potisk plenek Naty

Všem rodičům-každodenním hrdinům nabízí:

Naty pleny jsou z 55-60 % okamžitě biologicky odbouratelné. A Marlene pokračuje ve výzkumu dál, aby to s rozložitelností plen dotáhla na 100 %.

Produkty pro děti

Naty nejsou jen plenky a hygienické pomůcky pro ženy. Marlene vymyslela také řadu kosmetiky v BIO kvalitě pro děti. Pokud hledáte kvalitní a ekologické produkty, omrkněte:

Pro péči o děti jsme sepsali seriál Jak pečovat o dítě zdravě a ekologicky – 1.díl (čím je utírat, koupat, mazat a jak na zdravotní potíže) a 2. díl (o eko plenách a opruzeninách).

Vezměme si příklad z Marlene

Není třeba měnit zaměstnání ani zakládat ekologickou značku, abychom změnili náš každodenní život na udržitelnější a zdravější. Stačí se porozhlédnout kolem nás a dělat malé krůčky každý den. Stejně jako se děti naučí postupně chodit, se i my dospělí můžeme naučit žít ve větším souladu s přírodou, zdravím a dalšími tvory. Naše “zelené kroky” mohou začít u takové drobnosti jako jsou ekologické vlhčené ubrousky. Nebo tak velkým skokem jako je vyměnit běžné jednorázové pleny za ekologické. Je to na nás.

 

Prosíme, sdílejte příběh Marlene s dalšími lidmi, ať je může inspirovat k zelenějším krokům:

 

 

Milovnice přírody a všeho živého. Ekologie pro ni začala být tématem, když žila dva měsíce na ostrově a viděla na vlastní oči, jaký dopad má každý lidský krok. Voda se neztrácela kdesi nenápadně v trubkách jako ve městech, vše bylo najednou odhalené. To jí navždy změnilo pohled na přírodu. V Econea.cz se jí splnil sen, že může o každodenních ekologických volbách psát.

Zanechte nám komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share15
Tweet
Share
Pin