Naše stránky využívají magické a tajuplné soubory cookie. Procházením econea.cz potvrzujete, že víte, co to cookies jsou, jak je můžete odmítnout a jak zpracováváme osobní údaje všech hrdinů.  Rozumím

226 633 542 (Po - Pá: 8 - 17 h)

info@econea.cz    

Váš košík je prázdný, honem do něj něco přihoďte! :-)

Pokračovat v nákupu

Aromka Sada čajovek ze sojového vosku v plechu (10 x 14 g) - bez vůně

Čajové svíčky jsou parádní pro romatické osvětlení interiéru, ke koupeli ve vaně anebo třeba k rozličným rituálům. Svíčka od Aromky je vyrobena ze sojového vosku a tato je bez vůně.

Čajovka v plechu vám vydrží hořet  2-3 hodiny.

Foto je pouze ilustrativní, balení obsahuje 10 kusů čajových svíček.

Všechny svíčky Aromka jsou vyráběny tradičními postupy bez použití strojů. Každá svíčka je tak dílem lidských rukou.

Věděli jste, že drtivá většina svíček v obchodech je vyráběna z parafínu a tudíž z ropy? Při hoření produkují CO2 i saze a ve vyšší koncentraci mohou být i karcinogenní. Obecně sojové či řepkové svíčky jsou zdravější i šetrnější variantou. Hoří čistě a vydrží až o 50 % déle než parafínové.

 • 10 ks v balení
 • CO2 neutrální produkt
 • Český výrobek
 • Doba hoření až 4,5 hodiny
 • Jemná, nevtíravá vůně
 • Ze sojového vosku

Nedostupné(očekáváme za 2 dny) Vyzkoušejte hlídacího psa

139

top
Aromka Sada čajovek ze sojového vosku v plechu (10 x 14 g) - bez vůně
 • Všechny naše produkty důkladně vybíráme
 • Možnost vrácení zboží do 30 dnů
 • Zásilky balíme s láskou a ekologicky
Pro vás se rozkrajují - Pavel, Martin a celý tým :-)
 • Opakované použití
 • Zdravotní nezávadnost
 • Úspora vody
 • Úspora elektřiny
 • Rozložitelnost v přírodě
 • Úspora tepla
 • Šetrná výroba a materiály
 • Recyklace
 • Fair trade
 • Šetrná doprava
Zjistěte více najetím myší
Detailní popis
Aromka Sada čajovek ze sojového vosku v plechu (10 x 14 g) - bez vůně

Čajové svíčky jsou parádní pro romatické osvětlení interiéru, ke koupeli ve vaně anebo třeba k rozličným rituálům. Svíčka od Aromky je vyrobena ze sojového vosku a tato je bez vůně.

Čajovka v plechu vám vydrží hořet  2-3 hodiny.

Foto je pouze ilustrativní, balení obsahuje 10 kusů čajových svíček.

Všechny svíčky Aromka jsou vyráběny tradičními postupy bez použití strojů. Každá svíčka je tak dílem lidských rukou.

Volte sojový nebo řepkový vosk před parafínem z ropy

Věděli jste, že běžné svíčky jsou vyráběné z parafínu, tudíž z ropy (parafín je totiž vedlejším produktem při výrobě nafty a motorového oleje)? Jejich hoření produkuje malé množství CO2, vytváří nepříjemné saze a mohou být dokonce karcinogenní (především při vyšší koncentraci v nevětraných místnostech). Při jeho hoření vznikají zdraví škodlivé látky jako acetaldehyd, formaldehyd, toluen, benzen či akrolein. Úplně nejhorší jsou nejlevnější svíčky z málo čištěného parafínu, zvlášť když obsahují ty nejlevnější umělé vůně a barviva.

Obecně sojové či řepkové svíčky jsou zdravější i šetrnější variantou. Rostlinný vosk hoří čistě a pomaleji, taje při nižších teplotách. Svíčky tudíž vydrží až o 50 % déle než běžné parafínové o stejném objemu. Díky nízké teplotě tání také rostlinné svíčky uvolňují více vůně a té tak není potřeba použít tolik jako u běžných parafínových.

Vosk ve svíčkách Aromka je dermatologicky testovaný.

Rádi byste se dozvěděli o problematice přírodních svíček víc? Připravili jsme pro vás článek na blogu, kde se dozvíte, z čeho mohou být vyrobeny a proč se těm běžným raději vyhnout.

Jsou svíčky Aromka zcela přírodní?

Jejich vosk je 100% čistý sojový nebo řepkový (mají i řadu svíček z palmového vosku, ale ten my odmítáme) bez jakýchkoliv chemických přísad, ale vůně a barvy jsou částečně syntetizované. Barvy jsou syntetického původu a vůně pochází z parfémových koncentrátů, které jsou syntetizované a jsou založeny na vonných silicích a přidaných látkách, potřebných na provázání s voskem.

Použité knoty jsou 100% bavlněné. Některé běžné levné svíčky používají knot, který obsahuje toxické olovo.

Váhali jsme, zda do sortimentu zařadit svíčky, byť sojové, které mají barvy a vůně na syntetickém základě. Nakonec jsme se rozhodli, že ano. Výrobce garantuje jejich zdravotní nezávadnost. Bereme to tak, že svíčky Aromka jsou mnohem lepší a šetrnější variantou k běžným parafínovým, které mohou být napuštěné i vysloveně škodlivými látkami. Svíčky od Aromky jsou velmi dostupné a přijdou nám skvělé pro přechod z těch obyčejných. Postupně se pak zákazník může propracovat ke svíčkám, které používají přírodní barviva a jako vonnou směs éterické oleje, ale jsou přirozeně mnohem dražší (především přírodní vůně jsou totiž velmi drahé).

O značce Aromka

Česká firma Aromka byla založena už v roce 1989 a vyrábí tak svíčky již přes 25 let, z toho posledních 15 let z přírodních materiálů. Začínali klasickou technikou výroby svíček – odléváním vosku do formy. Dnes se Aromka specializuje především na výrobu ručně odlévaných aromatických svíček z přírodního materiálu.


Skladové číslo: ARO039, pozice: H-1-3-B

Parametry
Kusy: 10 ks
Rozměry: 38 x 17 mm
Země původu: Česká republika. Původ vosku: USA.
Hmotnost vosku: 14 g
Vosk: sojový
Doba hoření: 2-3 hodiny
Značka